Ubrousková technika, metoda deqube

Výsledné dílko je tak pěkné, jak pěkný zvolíte ubrousek.

Ubrousková metoda na ručním papíru

Úplně vlastnoručně vyrobené přáníčko z ručního papíru zdobené ubrouskem. Pod rubrikou papírová kaše naleznete typ, jak vyrobit ruční papír a zde, jak ho pěkně nazdobit.

Těžítko z kamene zdobené ubrouskovou metodou

Obrázek na ubrousku volím dle tvaru a velikosti kamene. Kámen pořádně omyjeme a pak za pomocí lepidla a štětce můžeme začít pracovat.

jak na to

Svíčka zdobená ubrouskovou metodou

Sklenička od přesnídávky, temperové barvy a nebo akrylátové, ubrousek s tématickým obrázkem a lepidlo.. Můžete začít, jednoduché, efektivní a udělá velkou radost.

jak na to

2D efekt pomocí ubrouskové metody

Stojánek na mobil

Papírový kartón, špejle, lepidlo a ubrousky. Máte-li po ruce, můžete si s dětmi vyrobit praktický stojánek na mobilní telefon.

jak na to

Truhlička na poklady

Nemusíte používat na tvoření s ubrousky pouze ty obrázkové. Ale také jednobarevné, kterými když polepíte plochu dle postupu kašírování. Tak si lze vyrobit krásnou pokladničku a nebo kasičku.

Stojánek na tužky - reléf

Pouze rovná plocha? Nemusí být, můžeme si ji ozdobit a vytvořit vystupující obrázek reliéf. Od jednodušších technik lze přejít k těm těžším. 

Zdobené krabičky od zápalek

Hlavičky na tužce

Z ubrousku se dá také modelovat. Stačí jedna obyčejná tužka, lepidlo, štětec a fantazie a můžete si vyrobit pěknou přátelskou tužku, s kterou si i popovídáte, povzbudí vás při psaní, když na vás bude koulet oči.

 

Inspirace k tvorbě pomocí ubrouskové metody

 

Články na blogu Dílničky domácího tvoření

Houbička jako krabička a razítko

Na první dílničce na ZŠ Nová Ves pod Pleší jsme si vyrobili krabičku ve tvaru houbičky. A…

Celý článek

Maska na obličej

Jednoduchá šablona na masku na karneval. Potřebuje-li někdo inspiraci, zde nastíněná šablona s postupem Oči s velkými řasami…

Celý článek

Kulaté vánoční ozdoby

Kulaté vánoční ozdůbky ze zbytků balnek vypdají krásně a působí hřejivě. Jejich výroba je celkem nenáročná.  Můžete…

Celý článek