Rodinné a výchovné poradenství 

                   od miminka po teenagera

                    vztahy bývají zdrojem a nebo černou dírou naší duševní síly...

Mgr. Kateřina Neubauerová

sociální pedagog, terapeut

Od roku 2010 pořádám přednášky s besedou o výchově a rodičovství a nabízím individuální laktační, šátkové, rodinné a výchovné poradenství. Spojnicí všech těchto oblastí je poradenství o tom, jak to ty naše děti mají v konkrétní vývojové etapě,  a jak to máme mi dospělí, práce s emocemi, empatie, vnímání důvodů nežádoucího chování pro rodiče jak miminka u prsu, tak batolete, školáka, či dospívajícího. 

Současně mám také dvě děti, již školou povinné a koncept empatické výchovy ,,Růst lásky v rodině", jak rozvíjet lásku bez podmínek, jak pracovat s konflikty ve výchově a v manželství prožívám na vlastní kůži. Přemýšlím nad nimi, a hledám cestičky, jak z náročných situací ven, jak zpracovat emoce a setrvat v lásce a spokojenosti ve vztahu s manželem, s dětmi a nebo se svými rodiči. A v tomto směru také doprovázím klienty. Když není síla hledáme její zdroje. Když je, cílíme na možnosti řešení a podporu empatie. 

,, Empatie rodičům i dětem"

 Provedu vás rodičovstvím od narození miminka po pubertu, cestou nenásilné, empatické komunikace s porozuměním a s respektem k potřebám dítěte. A to ne jen lásky, sounáležitosti, ale také  řádu, hranic a jistého vedení. 

Katka Neubauerová

 

PORADNA

Výchovné poradenství 

Výchovné poradenství

Co ti schází, že tak zlobíš?

Konzultace v příjemném prostředí poradny na Nové Vsi pod Pleší

Rodinné a vztahové poradenství

Vztah dvou ovlivňuje třetího

Konzultace v příjemném prostředí poradny na Nové Vsi pod Pleší

Kurzy šátkování Dobříš

Nošení miminka v šátku

Nosíme zdravě, nosíme s jistotou

Konzultace v domácím prostředí  maminky a miminka

Laktační poradenství Dobříš 

Laktační poradenství včas může podpořit kojení

Odhoďte příručky a důvěřujte své intuici

Konzultace v domácím prostředí maminky a miminka

Poradenství hrazeno z  projektu MPSV 

100 Kč 1. konzultace

 150 Kč 2. a 3. konzultace

další konzultace déle trvající terapie

300 Kč/ hodinu

 PORADNA Nová Ves pod Pleší

Lečická 243, 26204 

Z Prahy pojedete po Strakonické, sjezd Mníšek pod Brdy. Zatočíte vlevo, podjedete most pod dálnicí. Vydáte se směr  Nový Knín přes Novou Ves pod Pleší.  Hned za přechodem pro chodce na konci vesnice, odbočíte doprava na Velkou Lečici. A bílý dům s dřevěným plotem a červeným autem před ním naproti benzínové pumpě.

Poradna Nová Ves pod Pleší

čtvrtek 8.00 - 15.00 hodin

pátek 8.00 - 12.00 hodin

Návštěvy u vás doma pouze maminky v šestinedělí

 

Telefonická konzultace, konzultace po Skype 

300 Kč/ hodinu, (150 Kč/ 30 min)

čas konzultace po domluvě, telefonická konzultace laktačního poradenství zdarma 

 

Nové články na blogu

Individuální práce psychiatrické sestry s pacientem na oddělení

1. Charakter oddělení a práce sestry Na otevřeném psychiatrickém oddělení následné péče prvého stupně v psychiatrické léčebně v Praze Bohnice je…

Celý článek

Ošetřovatelský proces o pacienta s poruchou osobnosti

Každá porucha osobnosti je svou psychopatologií jedinečná. Avšak nejvíce mi v mysli utkvěly pacienti s histrionskou poruchou osobnosti, a…

Celý článek

Edukace pacienta v rámci ošetřovatelské péče

Osnova: 1.   Charakter práce zdravotní sestry na otevřeném psychiatrickém oddělení 2.   Vztah sestra - pacient 3.    Diagnózy nemocných 4.    Anamnestický rozhovor…

Celý článek

Přejete si informace z první ruky? 

napište mi svůj email a novinky k vám dolétnou za čerstva

Odesláním emailu mi dáváte souhlas k zasílání pravidelných emailů s programem a novými články v blogu empatického rodičovství.

Reference

Díky paní Neubauerové jsem získala potřebnou jistotu v uvázání i maličkého miminka tak, abych si byla jistá, že mu nic nechybí. Naučila mě, co kde si hlídat, aby byl šátek uvázaný správně. Jako samouk bych určitě tyto chybičky nebyla schopna poznat. Zatím mám natrénovaný hlavně jeden nejdůležitější úvaz, ráda bych se proto s paní Katkou ještě sešla a rozšířila si repertoár úvazů. Tedy nescházelo nic, služeb ráda využiji znovu. Setkání bylo velice fajn, paní Katka je velice příjemná ženská. Všechny informace dokázala podat naprosto srozumitelně, vše jsme zároveň ihned natrénovaly.

Jana kurz šátkování Kurz šátkování

Dobrý den, chci ještě jednou poděkovat za skvěle strávený večer v Letovské Knihovně, obohatilo mě to o poznatky, které jsem již dnes ráno mohla využít ve výchově 3,5 letého syna Toníčka. Dva ,,Krokouše proti sobě" jsem nahradila sezením Toníka v mém klíně s objetím a hrozící konflikt byl zažehnán, tak ze super. Děkuji...

Danča Seminář empatické výchovy

Paní Neubauerovou jsem navštívila před 2 lety v době, kdy jsem potřebovala vyřešit rodinné záležitosti s bývalým manželem - ohledně naší vzájemné komunikace po rozvodu tak, aby děti byly pokud možno v co nejmenším stresu atd. Paní Neubauerová mi VELICE pomohla a díky ní komunikujeme dodnes bez problémů a děti jsou spokojené. Nebojím se říct, že se stal "zázrak". Paní Neubauerová mi otevřela oči a jejich milých a účinných rad se držím dodnes.

KatkaRodinné poradenství

Narodilo se nám miminko a ocitáme se v nesnázích, cítíte se nejistě, plni strachu a úzkosti, pochybuji o správnosti poloh kojení a technice kojení, mám spoustu otázek týkající se miminka a kojení a mám pocit, že nejsem naladěná na stejné vlně. Obrátila jsem se na Katku. Je to odbornice s velkým "O" a hlavně vyslechne, poradí, pomůže, ukáže, zapojí tatínka a to vždy s milým úsměvem, klidem, jistotou, trpělivostí a hlavně srdcem a empatií. Je vidět, že chce pomoct a opravdu pomůže a nikdy neodmítne a práce je jejím hobby. Nás rozkojila, opravila techniku kojení a natrénovala ji s námi. Pohotově a rychle přijela a pomohla z nesnází. Děkuji Pavlína Tomečková

Pavlína TomečkováLaktační poradenství

Bylo pro mne velice důležité ujistit se, že vážu svou dcerku správně, aniž bych s ní musela někam cestovat v raném období, kdy pro nás ani delší cesty kočárkem, natož v šátku, nebyly snadné. Zároveň mi Katka vázání velice zjednodušila - odnaučila chyby a ukázala fígle a zlepšováky díky kterým vážu nyní mnohem snadněji, raději a jistěji. Katka je jedna z nejpříjemnějších lidí, se kterými jsem se v životě setkala, a je člověkem na svém místě. Stejně tak příjemné bylo celé setkání - neformální, přátelské, uvolněné, užitečné a moc milé. Určitě bych Katku doporučila do každé rodiny 🙂 - ať už pro kurz šátkování nebo terapii.

Eva PilařováKurz šátkování

Jako neznalá prvorodička jsem si z porodnice kromě ani ne tří kilové holčičky přivezla kojicí kloboučky, bolavá zatvrdlá prsa a informaci, že některé maminky se prostě nerozkojí. Naše malá cácorka proplakala skoro celou první noc doma a já jsem byla nešťastná a bezradná zároveň. Katce jsem psala v neděli v osm hodin ráno a v deset dopoledne už byla u nás doma. S přátelským přístupem a klidem mi odpomohla od bolavých prsou, poradila mi, jak kojení miminku usnadnit, a v neposlední řadě se mnou trpělivě nacvičovala polohy při kojení. Uklidňovala mě i telefonicky, když mi pediatrička doporučovala umělé příkrmy, aby malá bezpečně přibírala. Díky její podpoře jsem se plně rozkojila bez kloboučků, ustála jsem tlak stran umělých příkrmů a zachovala si zdravé bradavky pro spokojenost mou i mojí holčičky. Katka je skvělá, milá a přátelská, určitě se nebojte / nestyďte ji kontaktovat, je to člověk na svém místě.

Hanka a VerunkaLaktační poradenství