Rodinná terapie a psychoterapie

V roce 2010 jsem dokončila výcvik v terapii pevným objetím u PhDr. Jiřiny Prekopové a lektorský kurz, preventivně výchovný koncept pěstování rodinných vztahů na základě vzájemného porozumění ,,Růst lásky v rodině".  Od roku 2018 jsem ve výcviku ,,Cestou systemických terapií" u PhDr. Vratislava Strnada. Jako sociální pedagog, terapeut se vzděláním a praxí diplomované sestry pro psychiatrii se nadále vzdělávám, získávám informace a zkušenosti z oblasti duševního zdraví a nemoci, komunikace, výchovy a vývojové psychologie. více o mně... 

Mgr. Kateřina Neubauerová

sociální pedagog, terapeut

Služby, které vám mohu nabídnout

V atmosféře důvěry, empatie a respektu vás doprovodím ke kořenům současných obtíží, vnitřních konfliktů, negativních pocitů, které bývají příčinou pocitů vyčerpání, únavy, úzkosti a depresí. 

 

 cestou k pramenům vnitřní síly

Rodinné vztahy mohou být zdrojem energie ale také mohou vyčerpávat. Narovnáme-li vztahy s předky, jsme volní pro současný život, rodinu, manžela, děti, kariéru.  Nemusíme se obracet k minulosti, zpracujeme-li ji, jsme tu pro současnost. 

 vztah dvou  ovlivňuje třetího

Provedu vás rodičovstvím od narození miminka po pubertu cestou nenásilné, empatické komunikace s porozuměním a respektem k potřebám dětí i rodičů. S cílem posílit vaši důslednost i porozumění.

 

Laskavost ruku v ruce s důsledností

 porozumění rodičům i dětem

Kde se můžeme setkat?

Baby Office Praha 4 - Krč

Pod Višňovkou 25, Praha 4 Krč MAPA

Pátek  dle domluvy

cena konzultace 600 Kč/ hodinu

Nová Ves pod Pleší

Lečická 243   MAPA

Pátek   dle domluvy

cena konzultace 400 Kč / hodinu

 

 Reference

Dobrý den, chci ještě jednou poděkovat za skvěle strávený večer v Letovské Knihovně, obohatilo mě to o poznatky, které jsem již dnes ráno mohla využít ve výchově 3,5 letého syna Toníčka. Dva ,,Krokouše proti sobě" jsem nahradila sezením Toníka v mém klíně s objetím a hrozící konflikt byl zažehnán, tak ze super. Děkuji...

DančaLety u Dobřichovic, seminář empatické výchovy

Styl přednesu se mi moc líbil, vtáhl člověka do konkrétních situací doma. Obsah setkání se mi líbil v tom, že nikdo nebyl do ničeho tlačen a buď řekl, co měl na srdci a nebo ne. Pohodová přednáška, žádný stres, úsměv na tvářích.

PetraObdobí vzdoru Lety u Dobříchovic

Uvědomila jsem si na přednášce své potlačené emoce z dětství. A to, že děti nezlobí naschvál. Přednáška mi dala pocit klidu.

AničkaObdobí vzdoru Lety u Dobřichovic

Paní Neubauerovou jsem navštívila před 2 lety v době, kdy jsem potřebovala vyřešit rodinné záležitosti s bývalým manželem - ohledně naší vzájemné komunikace po rozvodu tak, aby děti byly pokud možno v co nejmenším stresu atd. Paní Neubauerová mi VELICE pomohla a díky ní komunikujeme dodnes bez problémů a děti jsou spokojené. Nebojím se říct, že se stal "zázrak". Paní Neubauerová mi otevřela oči a jejich milých a účinných rad se držím dodnes.

Katka - výchovné poradenstvíInformatik

Díky paní Neubauerové jsem získala potřebnou jistotu v uvázání i maličkého miminka tak, abych si byla jistá, že mu nic nechybí. Naučila mě, co kde si hlídat, aby byl šátek uvázaný správně. Jako samouk bych určitě tyto chybičky nebyla schopna poznat. Zatím mám natrénovaný hlavně jeden nejdůležitější úvaz, ráda bych se proto s paní Katkou ještě sešla a rozšířila si repertoár úvazů. Tedy nescházelo nic, služeb ráda využiji znovu. Setkání bylo velice fajn, paní Katka je velice příjemná ženská. Všechny informace dokázala podat naprosto srozumitelně, vše jsme zároveň ihned natrénovaly

JanaKurz šátkování

Narodilo se nám miminko a ocitáme se v nesnázích, cítíte se nejistě, plni strachu a úzkosti, pochybuji o správnosti poloh kojení a technice kojení, mám spoustu otázek týkající se miminka a kojení a mám pocit, že nejsem naladěná na stejné vlně. Obrátila jsem se na Katku. Je to odbornice s velkým "O" a hlavně vyslechne, poradí, pomůže, ukáže, zapojí tatínka a to vždy s milým úsměvem, klidem, jistotou, trpělivostí a hlavně srdcem a empatií. Je vidět, že chce pomoct a opravdu pomůže a nikdy neodmítne a práce je jejím hobby. Nás rozkojila, opravila techniku kojení a natrénovala ji s námi. Pohotově a rychle přijela a pomohla z nesnází. Děkuji Pavlína Tomečková

Tomečková PavlínaLaktační poradenství

 

Nové články na blogu

Jak nezabloudit v nabídce výchovných stylů

Miminko roste. Měsíc střídá měsíc. Pomalu ale jistě se vkrádají otázky výchovy. Váš potomek začíná projevovat svůj…

Celý článek

Houbička jako krabička a razítko

Na první dílničce na ZŠ Nová Ves pod Pleší jsme si vyrobili s dětmi krabičku ve tvaru…

Celý článek

Jak sladit výchovu batolete a novorozence

Dotaz maminky s 25 měsíčním batolátkem a novorozencem, jak sladit výchovu dětí, aby byli obě spokojené a…

Celý článek