Psychoterapie 

 cestou k pramenům vnitřní síly

Od roku 1998 v práci psychiatrické sestry v PL, nyní v terénní komunitní péči, aplikuji podpůrnou psychoterapii. Současně soukromě tak činím během rodinného a výchovného poradenství, terapii k níž jsem získala klasifikaci a dovednosti ve výcviku rodinné terapie ,,terapie pevným objetím " . Od roku 2010 působím jako terapeut a pracuji individuálně se systemickými konstelacemi. V roce 2018 jsem vstoupila do akreditovaného výcviku ČAP a EAP ,,cestou systemických terapií" a nadále tak prohlubuji své terapeutické dovednosti pod supervizí.

S klienty řešíme:

Provedu vás těžkými etapami života. Urovnáme nezpracované konflikty a staré křivdy. V atmosféře důvěry a respektu se vydáme cestou ke kořenům vnitřních a vnějších zdrojů, vstříc jasné a efektivní komunikaci plné porozumění,  pocitu sounáležitosti a vzájemné spokojenosti.

Deprese, úzkosti - pocit tíhy, do ničeho se Vám nechce, nic vás nebaví. Jste spaví, unavení, plačtivý, snadno se dojmete, uzavíráte se do sebe. 

Únava, vyčerpání - máte pocit, že táhnete větší náklad, než zvládáte, jste podráždění, křičíte, zlobíte se pro nic za nic. Nejde to zastavit.

Náročné životní situace - podpora, terapie a poradenství při zvládání náročných životních situací jakou jsou rozvod, ztráta blízkého člověka, ztráta zaměstnání. 

Psychosomatické obtíže - vnímáte, že vaše somatické obtíže jsou v důsledku duševního vypětí, nemoci, které se opakují v rodinné historii po generace. 

Slovy neřešitelné konflikty - je mezi vámi konflikt a už ani nevíte proč, prostě se hádáte, dohadujete. Debaty neberou konce, ne a na se dobrat řešení.

Jak získat duševní sílu - podpora síly ženy, matky. Najdete místa rodinné historie, kde Vám uniká životní energie, odhalíte konflikty, staré křivdy.

Pocit odcizení, odpojení se - máte pocit, že život neprožíváte ale přežíváte. Cítíte se odpojení od reality, od emocí. Neužíváte si radost v přítomnosti, nejbližší si stěžují, že s nimi nejste.

Profesní růst - nedaří se naplnit profesní očekávání. Stagnace. Cítíte blok, vnitřní konflikt. Schopnosti, možnosti jsou, nedaří se.

Duševní nemoc v rodině, v životě, psychoedukace - žijete s duševním onemocněním a nebo váš bližní? Nevíte, jak spolu komunikovat, jak si s nemocí poradit, jako poradit druhému. 

Cloumají vámi silné emoce, nezvládáte je - štve vás partner, dítě, rodiče. Nevíte proč, prostě vás štvou. Potlačené emoce se vkrádající se do vztahu lze zpracovat. 

Pocity osamocení - cítíte se sami, bez přátel, vztahy nevychází, v kolektivu se nedokážete prosadit, jak si přejete. 

Reference

Dobrý den, chci ještě jednou poděkovat za skvěle strávený večer v Letovské Knihovně, obohatilo mě to o poznatky, které jsem již dnes ráno mohla využít ve výchově 3,5 letého syna Toníčka. Dva ,,Krokouše proti sobě" jsem nahradila sezením Toníka v mém klíně s objetím a hrozící konflikt byl zažehnán, tak ze super. Děkuji...

DančaLety u Dobřichovic, seminář empatické výchovy

Styl přednesu se mi moc líbil, vtáhl člověka do konkrétních situací doma. Obsah setkání se mi líbil v tom, že nikdo nebyl do ničeho tlačen a buď řekl, co měl na srdci a nebo ne. Pohodová přednáška, žádný stres, úsměv na tvářích.

PetraObdobí vzdoru Lety u Dobříchovic

Uvědomila jsem si na přednášce své potlačené emoce z dětství. A to, že děti nezlobí naschvál. Přednáška mi dala pocit klidu.

AničkaObdobí vzdoru Lety u Dobřichovic

Paní Neubauerovou jsem navštívila před 2 lety v době, kdy jsem potřebovala vyřešit rodinné záležitosti s bývalým manželem - ohledně naší vzájemné komunikace po rozvodu tak, aby děti byly pokud možno v co nejmenším stresu atd. Paní Neubauerová mi VELICE pomohla a díky ní komunikujeme dodnes bez problémů a děti jsou spokojené. Nebojím se říct, že se stal "zázrak". Paní Neubauerová mi otevřela oči a jejich milých a účinných rad se držím dodnes.

Katka - výchovné poradenství

Díky paní Neubauerové jsem získala potřebnou jistotu v uvázání i maličkého miminka tak, abych si byla jistá, že mu nic nechybí. Naučila mě, co kde si hlídat, aby byl šátek uvázaný správně. Jako samouk bych určitě tyto chybičky nebyla schopna poznat. Zatím mám natrénovaný hlavně jeden nejdůležitější úvaz, ráda bych se proto s paní Katkou ještě sešla a rozšířila si repertoár úvazů. Tedy nescházelo nic, služeb ráda využiji znovu. Setkání bylo velice fajn, paní Katka je velice příjemná ženská. Všechny informace dokázala podat naprosto srozumitelně, vše jsme zároveň ihned natrénovaly

JanaKurz šátkování

Narodilo se nám miminko a ocitáme se v nesnázích, cítíte se nejistě, plni strachu a úzkosti, pochybuji o správnosti poloh kojení a technice kojení, mám spoustu otázek týkající se miminka a kojení a mám pocit, že nejsem naladěná na stejné vlně. Obrátila jsem se na Katku. Je to odbornice s velkým "O" a hlavně vyslechne, poradí, pomůže, ukáže, zapojí tatínka a to vždy s milým úsměvem, klidem, jistotou, trpělivostí a hlavně srdcem a empatií. Je vidět, že chce pomoct a opravdu pomůže a nikdy neodmítne a práce je jejím hobby. Nás rozkojila, opravila techniku kojení a natrénovala ji s námi. Pohotově a rychle přijela a pomohla z nesnází. Děkuji Pavlína Tomečková

Tomečková PavlínaLaktační poradenství

 

Blog terapie rodinných vztahů a duševního života

Zásnuby a svatba

Zásnuby Zásnuby jsou symbolem vážnějšího vztahu, jejich významem v minulosti bylo legalizovat vztah, aby se snoubenci mohli…

Celý článek

Analogií rodových kořenů je strom život

Bytí člověka na zemi se velmi často přirovnává k růstu stromu, protože právě strom patří k nejstarším…

Celý článek

Individuální práce psychiatrické sestry s pacientem na oddělení

1. Charakter oddělení a práce sestry Na otevřeném psychiatrickém oddělení následné péče prvého stupně v psychiatrické léčebně v Praze Bohnice je…

Celý článek