Psychoterapie 

Naše emoce, potřeby a očekávání, které prožíváme v současné době, mají kořeny v naší osobní či rodinné minulosti. Cestou za odhalením těchto kořenů se vám uleví již pouhým uvědoměním si souvislostí, potlačených emocí a kontextu příběhu s pálivými tématy současnosti. Za emocemi se vydáme vyprávěním a nebo skrze individuální rodinné konstelace pomocí lístečků a nebo povídání a rozebírání situací tady a teď.

cestou k pramenům vnitřní síly

S klienty řešíme nejčastěji:

Náročné životní situace

Podpora, terapie a poradenství při zvládání náročných životních situací jakou jsou rozvod, ztráta blízkého člověka, zaměstnání. 

Deprese, úzkosti

Pocit tíhy, do ničeho se Vám nechce, nic vás nebaví. Jste spaví, unavení, plačtivý, snadno se dojmete, uzavíráte se do sebe. 

Psychosomatické obtíže

 Cítíte, že vaše somatické obtíže jsou v důsledku duševního vypětí, nemoci, které se opakují v rodu po generace. 

Profesní naplnění

Nedaří se naplnit profesní očekávání. Stagnace. Cítíte blok, vnitřní konflikt. Schopnosti, možnosti jsou, nedaří se.

Slovy neřešitelné konflikty

Je mezi vámi konflikt a už ani nevíte proč, prostě se hádáte, dohadujete. Debaty neberou konce, ne a na se dobrat řešení.

Únava, vyčerpání

Máte pocit, že táhnete větší náklad, než zvládáte, jste podráždění, křičíte, zlobíte se pro nic za nic. Nejde to zastavit.

Nezvladatelné emoce

Štve vás partner, dítě, rodiče. Nevíte proč, prostě vás štvou. Potlačené emoce se vkrádající se do vztahu lze zpracovat. 

Podpora vztahu rodič dítě

Máte pocit, že se Vám nedaří naplnit roli rodiče, partnera, potomka, tak jak by jste očekávali. Schází síla, um. Cítíte odcizení.

Pocity odpojení

Máte pocit, že život neprožíváte ale přežíváte. Cítíte se odpojení od reality. Neužíváte si radost přítomného okamžiku.

Duševní nemoc v rodině

Žijete s duševním onemocněním a nebo váš bližní? Nevíte, jak spolu komunikovat, jak si s nemocí poradit, jako poradit druhému. 

Pocity osamocení

Cítíte se sami, bez přátel, vztahy nevychází, v kolektivu se nedokážete prosadit, jak si přejete. 

Kde získat duševní sílu

Podpora síly ženy, matky. Najdete místa rodinné historie, kde Vám uniká životní energie, odhalíte konflikty, staré křivdy.

 

Blog psychoterapie a rodinné vztahy

Individuální práce psychiatrické sestry s pacientem na oddělení

1. Charakter oddělení a práce sestry Na otevřeném psychiatrickém oddělení následné péče prvého stupně v psychiatrické léčebně v Praze Bohnice je…

Celý článek

Ošetřovatelský proces u pacienta s poruchou osobnosti

Každá porucha osobnosti je svou psychopatologií jedinečná. Avšak nejvíce mi v mysli utkvěly pacienti s histrionskou poruchou osobnosti, a…

Celý článek

Edukace pacienta v rámci ošetřovatelské péče

Osnova: 1.   Charakter práce zdravotní sestry na otevřeném psychiatrickém oddělení 2.   Vztah sestra - pacient 3.    Diagnózy nemocných 4.    Anamnestický rozhovor…

Celý článek