Podpora a terapie rodinných vztahů

Rodinným vztahům, se věnuji již od roku 2009, kdy jsem dokončila výcvik v rodinné terapii - terapie pevným objetím podle etiky PhDr. Jiřiny Prekopové. Od té doby se nadále v této oblasti vzdělávám a vedu semináře empatické výchovy ,,Růst lásky v rodině". Působím jako rodinný a výchovný poradce, terapeut, pracuji s rodinnými konstelacemi. Nyní procházím akreditovaným výcvikem v rodinné terapie ,,Cestou systemických terapií" více o mně...

 Kotvou bytí v každodenní realitě jsou naše rodové kořeny.

 

S klienty řešíme:

Narovnání vztahů s rodiči -  Prožíváte konflikty, vztek, nenávist, žárlíte na sourozence. Nevíte, jak se k sobě opět přiblížit. Pocity nepřijetí, nepřijetí své rodinné identity.

Pocity odcizení ve vztahu - máte pocit, že partner tu není s vámi, je duševně mimo, stále zamyšlen, nevnímá, je na mobilu,  vy sami máte pocit odpojení. Trápí vás pocity osamocení, nenaplnění ve vztahu.

Slovy neřešitelné konflikty - mezi vámi a partnerem v komunikaci je konflikt, který již nelze pojmout slovy, mluvíte o něm stále dokola, ale nejde vám se  dobrat ke smíru.

Komunikace během rozvodu - jak nastavit řád rodinných vztahů po rozvodu, jak komunikovat s druhým rodičem tak, aby byl rozvod pro děti co nejméně traumatický.

Opakované tragické osudy v rodinné historii - opakují se ve vašem rodu určité události, tragické osudy lidí ve vícero generacích? Rozvody, sebevraždy, úmrtí, nemoci či opuštění? 

Jak mluvit s rodiči partnera - tchán a tchýně zasahují do výchovy a vašeho rodinného života více, než-li je vám příjemné a nevíte, jak s nimi mluvit, jak se vymezit. 

Manželské konflikty - Nedokážete se shodnout na výchově dětí. Pociťujete ve vztahu odcizení, osamocení, máte pocit, že nejste jeden pro druhého. Hádáte se pro nic za nic. Cítíte na partnera vztek a nevíte ani proč.

Rozvod ano a nebo ne? odcizení, ztráta společných zájmů, neustálé dohady a přesto stále váháte, zda se rozvést, pojďte dát manželství poslední šanci.

Duševní onemocnění, psychohygieny, odborné psychosociální poradenství - jako psychiatrická sestra Vám mohu poskytnout poradenství při duševní nemoci, její terapie, v komunikaci - deprese, úzkosti, psychózy... 

 

Jak konzultace rodinného poradenství probíhá

Naše emoce, potřeby a očekávání, které prožíváme nyní mohou mít kořeny v naší osobní či rodinné minulosti. Cestou za odhalením těchto kořenů se vám uleví již pouhým uvědoměním si souvislostí, potlačených emocí a kontextu příběhu s pálivými tématy problémů tady a teď. 

  • V rozhovoru o dětech, rodičích, prarodičích lze najít analogie k současným obtížím a uvědomit si mnohé aspekty rodinného příběhu, které nyní prožíváte a jejichž uvědoměním si lze řešit výchovné situace efektivněji a s větší jistotou a vnitřní sílou. 

 

Čas nám dává rytmus, řád a vedení.

Součástí terapie mohou být dle přání klienta 

 

 Blog terapie rodinných vztahů a duševního života

Zásnuby a svatba

Zásnuby Zásnuby jsou symbolem vážnějšího vztahu, jejich významem v minulosti bylo legalizovat vztah, aby se snoubenci mohli…

Celý článek

Analogií rodových kořenů je strom život

Bytí člověka na zemi se velmi často přirovnává k růstu stromu, protože právě strom patří k nejstarším…

Celý článek

Individuální práce psychiatrické sestry s pacientem na oddělení

1. Charakter oddělení a práce sestry Na otevřeném psychiatrickém oddělení následné péče prvého stupně v psychiatrické léčebně v Praze Bohnice je…

Celý článek