Výchovné poradenství

Rodinným vztahům a výchově, se věnuji již od roku 2009, kdy jsem dokončila výcvik v rodinné terapii - terapie pevným objetím podle etiky PhDr. Jiřiny Prekopové. Od té doby se nadále v této oblasti vzdělávám a vedu semináře empatické výchovy ,,Růst lásky v rodině". Působím jako rodinný a výchovný poradce, terapeut, pracuji s rodinnými konstelacemi. Nyní procházím akreditovaným výcvikem v rodinné terapie ,,Cestou systemických terapií" více o mně...

 Batole potřebuje vést, školák doprovázet, dospívající touží po vaší  důvěře.

Jak konzultace probíhá

Nehledáme možnosti, jak dítě potrestat, teď hned zastavit jeho nežádoucí chování, ale snažíme se mu porozumět. V kontextu sítě rodinných vztahů pak nacházíme možné zdroje, podporu a stabilitu rodinného prostředí. Mluvíme o tom, co se děje tady a teď, jak vyladit výchovu, komunikaci a jak pracovat s emocemi,  se vzdorem tak, aby jste byli pro svého potomka parťákem a oporou zároveň. Rodiče jsou oporou dítěte a pokud se opora třese, je nejistá, dítě na to reaguje. Proto se v průběhu našeho povídání velice často obrátí pozornost k rodičům. 

vztah dvou ovlivňuje třetího

  • Všímáme si faktů, ale také emocí, očekávání a potřeb všech zúčastněných
  • Rodinnou situaci, pozici dítěte v rodině si můžeme pro názornost ukázat na konstelaci rodiny s  kameny
  • Podpoříme rozum informacemi ohledně komunikace, výchovy, vývoje dítěte a podpoříme tak vaše porozumění chování dítěte, trpělivost a nadhled. 
  • Co chování dítěte dělá s vámi? Jak se cítíte, když se vzteká, nadává, fláká školu? 
  • Vaše postoje, očekávání výrazně ovlivňuje průběh výchovných situací 
  • Zůstáváme-li u výchovy tady a teď, často postačí jedna konzultace, která probíhá na úrovni poradenství v oblasti komunikace, informovanosti v oblasti komunikace, vývojových mezníků dítěte, podpory porozumění motivům jednání dítěte, emocím, očekáváním.
  • Společně se vypravíme za kořeny nežádoucího chování dítěte a současně hledáme přijatelné způsoby řešení situace, zdroje energie pro vás, podporu a zdroje pozitivního řešení ze strany dítěte. 
  • Podpora  v oblasti nastavení pravidel laskavé důsledné a jasné výchovy.
  • Pokud cítíte, že problém je hlubší. Můžete cítit, že na některé situace ve výchově již nemáte sílu. 
  • Trápí vás pocity vyčerpání, nedůslednost, chaotičnost, děti vás rozčilují více, než by jste si přáli a jednáte často neadekvátně, v rodině jsou četné konflikty, křivdy, tabu. Pak lze přejít k rodinné terapii.

 

S klienty řešíme nejčastěji otázky:

Období vzdoru - batole se vzteká. Nevíte proč? Jak získat nadhled a trpělivost? Provedu Vás úskalím období vzdoru a porozumíte chování dítka, zjistíte, že to nedělá naschvál. Ke stažení: Období vzdoru s nadhledem. 

Puberta - komunikace vázne. Každodenní křik, hádky a vztek. Jak se ale  domluvit? Potřebujete porozumět emocím a jednání  dospívajícího, vyladit komunikaci a lépe se domluvit?  

Sourozenecká žárlivost a její minimalizace - sourozenecké vztahy na bodu mrazu, rivalita, agrese. Jak předcházet žárlivosti  volbou výchovného přístupu, ujasnění si emocí a respektem k řádu rodinných vztahů.   

Agrese a neklid u dětí - dítě je neklidné, u ničeho nevydrží, přechází z činnosti na činnosti, je vzteklé, hostilní, neposlouchá. Kouše kamarády, mlátí hračkami. Jak emoce zpracovat a jak předcházet jejich vzplanutí? 

Poruchy chování u dětí - lež, krádeže, záškoláctví, hostilita. Co potomek hledá v partě, na ulici?  Máte pocit, že se vzájemně vzdalujete. Pojďte hledat kořeny nežádoucího chování potomka a jejich zaléčením mu předcházet.

Neshodnete se s partnerem na výchově - s partnerem volíte odlišné výchovné přístupy. On volí tresty bitím, vy raději vysvětlujete? Hádáte se kvůli výchově, vyčítáte si své postoje, zvyky z původních rodin? Ale jak se domluvit na společné výchově? 

Děti vás rozčilují více, než-li je vám milé - křik, vztek a vzdor dětí vás rozčiluje více, než-li by jste si chtěli připustit, zažíváte při volbě výchovných postupů pocity lítosti, viny. Některé aspekty v chování dítka vás zlobí více a nevíte proč?

Úzkosti a obavy dětí - vyhýbá se škole, kroužkům. Strach ze tmy, z cizích lidí, strach opustit maminku. Jak být dítěti oporou, porozumět mu a podpořit jeho emoční inteligenci, aby své emoce lépe zvládalo.

Kurzy šátkování - od roku 2004 se věnuji nošení miminek v šátku, pomohu vám v začátcích nošení miminka v šátku, jak jej bezpečně a s jistotou uvázat. Součástí šátkového poradenství je poradenství v péči o miminko - pláč, spánek, 

Laktační poradenstvípodpora a edukace při kojení, jak zvýšit laktaci, když se miminko u prsa zlobí, je nedopapané...

 

Co o poradenství napsali klienti

Dobrý den, chci ještě jednou poděkovat za skvěle strávený večer v Letovské Knihovně, obohatilo mě to o poznatky, které jsem již dnes ráno mohla využít ve výchově 3,5 letého syna Toníčka. Dva ,,Krokouše proti sobě" jsem nahradila sezením Toníka v mém klíně s objetím a hrozící konflikt byl zažehnán, tak ze super. Děkuji...

DančaLety u Dobřichovic, seminář empatické výchovy

Styl přednesu se mi moc líbil, vtáhl člověka do konkrétních situací doma. Obsah setkání se mi líbil v tom, že nikdo nebyl do ničeho tlačen a buď řekl, co měl na srdci a nebo ne. Pohodová přednáška, žádný stres, úsměv na tvářích.

PetraObdobí vzdoru Lety u Dobříchovic

Uvědomila jsem si na přednášce své potlačené emoce z dětství. A to, že děti nezlobí naschvál. Přednáška mi dala pocit klidu.

AničkaObdobí vzdoru Lety u Dobřichovic

Paní Neubauerovou jsem navštívila před 2 lety v době, kdy jsem potřebovala vyřešit rodinné záležitosti s bývalým manželem - ohledně naší vzájemné komunikace po rozvodu tak, aby děti byly pokud možno v co nejmenším stresu atd. Paní Neubauerová mi VELICE pomohla a díky ní komunikujeme dodnes bez problémů a děti jsou spokojené. Nebojím se říct, že se stal "zázrak". Paní Neubauerová mi otevřela oči a jejich milých a účinných rad se držím dodnes.

Katka - výchovné poradenství

Díky paní Neubauerové jsem získala potřebnou jistotu v uvázání i maličkého miminka tak, abych si byla jistá, že mu nic nechybí. Naučila mě, co kde si hlídat, aby byl šátek uvázaný správně. Jako samouk bych určitě tyto chybičky nebyla schopna poznat. Zatím mám natrénovaný hlavně jeden nejdůležitější úvaz, ráda bych se proto s paní Katkou ještě sešla a rozšířila si repertoár úvazů. Tedy nescházelo nic, služeb ráda využiji znovu. Setkání bylo velice fajn, paní Katka je velice příjemná ženská. Všechny informace dokázala podat naprosto srozumitelně, vše jsme zároveň ihned natrénovaly

JanaKurz šátkování

Narodilo se nám miminko a ocitáme se v nesnázích, cítíte se nejistě, plni strachu a úzkosti, pochybuji o správnosti poloh kojení a technice kojení, mám spoustu otázek týkající se miminka a kojení a mám pocit, že nejsem naladěná na stejné vlně. Obrátila jsem se na Katku. Je to odbornice s velkým "O" a hlavně vyslechne, poradí, pomůže, ukáže, zapojí tatínka a to vždy s milým úsměvem, klidem, jistotou, trpělivostí a hlavně srdcem a empatií. Je vidět, že chce pomoct a opravdu pomůže a nikdy neodmítne a práce je jejím hobby. Nás rozkojila, opravila techniku kojení a natrénovala ji s námi. Pohotově a rychle přijela a pomohla z nesnází. Děkuji Pavlína Tomečková

Tomečková PavlínaLaktační poradenství

 

Chci se zeptat, chci se objednat na konzultaci

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

 

 Blog výchovného poradenství

Empatická komunikace ve výchově

Empatická výchova - ,,Růst lásky v rodině"

,,Růst lásky v rodině" prevence vztahové terapie Pevné objetí jako životní forma, čili obnova lásky v rodině…

Celý článek

Profese sociálního pedagoga

Sociálního pedagog pomáhá sladit potřeby jedince s potřebami společnosti Na úvodní stránce si přečtete, že jsem sociální…

Celý článek
Výchova je o vztahu, ne o poslušnosti

Jak nezabloudit v nabídce výchovných stylů

Miminko roste. Měsíc střídá měsíc. Pomalu ale jistě se vkrádají otázky výchovy. Váš potomek začíná projevovat svůj…

Celý článek

 

 Mapa zdrojů sil k důsledné a laskavé výchově