Výchovné poradenství 

Výchově a rodinným vztahům se věnuji již od roku 2009, kdy jsem dokončila výcvik v rodinné terapii - terapie pevným objetím podle etiky PhDr. Jiřiny Prekopové. Od té doby se nadále v této oblasti vzdělávám a vedu semináře empatické výchovy, individuální rodinné a výchovné poradenství založené především na empatii, porozumění a respektu řádu rodinných vztahů, potřeb a emocí. více o mně...

vztah dvou ovlivňuje třetího

Jak konzultace výchovného poradenství probíhá

 • Mluvíme o tom, co vás přivádí. Výchova, současná situace.
 • V přátelském a respektujícím rozhovoru budete mít možnost si ujasnit mnoho souvislosti, uvědomit si emoce, potřeby a očekávání jak ty své tak dítěte.  Skrze pochopení situace dojdete k jejímu efektivnějšímu uchopení a řešení.
 • Zůstáváme-li u výchovy, často postačí jedna konzultace, která je na úrovni poradenství v oblasti komunikace, informovanosti a podpory empatie.
 • Společně se vypravíme za kořeny nežádoucího chování dítěte a současně hledáme přijatelné způsoby řešení situace. 
 • Podpora a poradenství v oblasti nastavení pravidel důsledné a jasné výchovy s porozuměním. Současně Vám objasním možné motivy dítěte z hlediska psychosociálního vývoje.
 • V rozhovoru o dětech, rodičích, prarodičích, lze najít analogie k současným obtížím a uvědomit si mnohé aspekty rodinného příběhu, které nyní prožíváte a jejichž zvědoměním lze ,,pohnout" efektivněji situaci řešit.
 • Pokud je problém hlubší a máte chuť jít za kořeny současných potíží. Můžete cítit, že na některé situace ve výchově již nemáte sílu.  Trápí vás pocity vyčerpání, nedůslednost, chaotičnost, děti vás rozčilují více, než by jste si přáli a jednáte často neadekvátně. Pak lze přejít k rodinné terapii.

 Hledáme kořeny současného nežádoucího chování dítěte. V čem dítě vnímá nedostatek a po čem volá.  Co potřebuje, aby bylo v souladu s ostatními členy rodiny. 

 

Jak na krokodýlí slzičky, pro veselé dětičky

Dozvíte se, zjistíte, pohlédnete...

 • Během výchovného poradenství vás seznámím s psychosociálními milníky  konkrétního vývojového období dítěte.
 • Dozvíte se, povíme si a ukážeme, jak komunikovat s porozuměním a zároveň být důslední.
 • Seznámím vás s řádem rodinných vztahů. Co se děje, když je v něm nepořádek jak v postavení rodičů, prarodičů, v sourozenecké konstelaci. 
 • Poskytnu vám cenné informace, posílíme rozum, vůli a porozumění. Dítě se nezmění, ale vy změníte  úhel pohledu.
 • Skrze informace získáte odstup , nadhled a větším porozumění.

S klienty řešíme nejčastěji:

Období vzdoru

Batole se vzteká a nevíte proč? Rádi by jste jeho chování porozuměli, získali nadhled a trpělivost? Provedu Vás úskalím období vzdoru, získáte nadhled a trpělivost. 

Poruchy chování u dětí 

Lež, krádeže, záškoláctví, hostilita. Co potomek hledá v partě, na ulici?  Máte pocit, že se vzájemně vzdalujete. Pojďte hledat kořeny nežádoucího chování potomka a jejich zaléčením mu předcházet.

Neshodnete se s partnerem na výchově dětí

S partnerem volíte odlišné výchovné přístupy. On volí tresty bitím, vy raději vysvětlujete? Hádáte se kvůli výchově, vyčítáte si své postoje, zvyky z původních rodin? Ale jak se domluvit na společné výchově? 

Poradenství v péči o miminko

Miminko často pláče, špatně spí, je neklidné. Edukace ohledně potřeb a interpretace chování novorozence, Podpora sebejistoty rodičů v péči o miminko. 

Puberta

Komunikace vázne. Každodenní křik, hádky a vztek. Jak se ale  domluvit? Potřebujete porozumět emocím a jednání  dospívajícího, vyladit komunikaci a lépe se domluvit?  

Agrese a  neklid dětí

Dítě je neklidné, u ničeho nevydrží, přechází z činnosti na činnosti, je vzteklé, hostilní, neposlouchá. Kouše kamarády, mlátí hračkami. Jak emoce zpracovat a jak předcházet jejich vzplanutí? 

 Úzkosti a obavy dětí

 

Vyhýbá se škole, kroužkům. Strach ze tmy, z cizích lidí, strach opustit maminku. Jak být dítěti oporou, porozumět mu a podpořit jeho emoční inteligenci, aby své emoce lépe zvládalo.

Sourozenecká žárlivost

Sourozenecké vztahy na bodu mrazu, rivalita, agrese. Jak předcházet žárlivosti  volbou výchovného přístupu, ujasnění si emocí a respektem k řádu rodinných vztahů.   

Děti Vás nadměrně rozčilují 

Křik, vztek a vzdor dětí vás rozčiluje více, než-li by jste si chtěli připustit, zažíváte při volbě výchovných postupů pocity lítosti, viny. Některé aspekty v chování dítka vás zlobí více a nevíte proč?

Komunikace s dětmi při rozvodu rodičů

Rozvádíte se a nevíte, jak s dětmi o rozvodu hovořit. Neumíte si poradit s reakcí dětí na rozvod.  Nejde vám mluvit o druhém rodiči přijmout jeho podíl na výchově?  Pomohu vám zpracovat emoce a domluvit se.

 

průvodce empatické výchovy

Nechápete, proč se batole vzteká? Stáhněte si 

získáte větší trpělivost a porozumění

 

Blog o výchově rodině a rodičovství

Jak nezabloudit v nabídce výchovných stylů

Miminko roste. Měsíc střídá měsíc. Pomalu ale jistě se vkrádají otázky výchovy. Váš potomek začíná projevovat svůj…

Celý článek

Jak sladit výchovu batolete a novorozence

Dotaz maminky s 25 měsíčním batolátkem a novorozencem, jak sladit výchovu dětí, aby byli obě spokojené a…

Celý článek
Laskavost ruku v ruce s důsledností

Co dělat, když děti přebírají od kamarádů nevhodná slova

Jeden z dotazů ohledně výchovy předškoláčků mi přišel velice podnětný a  myslím si, že jej řeší spousta rodičů…

Celý článek