Výchovné poradenství

Rodinným vztahům a výchově, se věnuji již od roku 2009, kdy jsem dokončila výcvik v rodinné terapii u PhDr. Jiřiny Prekopové. Od té doby se nadále v této oblasti vzdělávám a vedu semináře empatické výchovy ,,Růst lásky v rodině". Působím jako rodinný a výchovný poradce, terapeut, pracuji s rodinnými konstelacemi. Nyní procházím akreditovaným výcvikem v rodinné terapie ,,Cestou systemických terapií" více o mně...

 Batole potřebuje vést, školák doprovázet,

dospívající potřebuje vaši důvěru.

 

Provedu Vás rodičovstvím od miminka po pubertu

vztah dvou ovlivňuje třetího

Nehledáme možnosti, jak dítě potrestat, teď hned zastavit jeho nežádoucí chování, ale snažíme se mu porozumět a předcházet. V kontextu sítě rodinných vztahů pak nacházíme možné zdroje, podporu a stabilitu rodinného prostředí. Mluvíme o tom, co se děje tady a teď, jak vyladit výchovu, komunikaci a jak pracovat s emocemi,  se vzdorem tak, aby jste byli pro svého potomka parťákem a oporou zároveň. 

s klienty nejčastěji řešíme

Podpora a poradenství v mateřství - když miminko nespí, večer špatně usíná, houpete ho hodinu na míči a ne a ne usnout, často a hodně pláče, musíte jej stále chovat, podpora a poradenství během kojení

Kurzy nošení miminka v šátku - již 14 let se věnuji nošení miminka v šátku a pomohu v začátcích vázání miminka do šátku také Vám.   Pod proklikem kurzy šátkování a individuální poradenství  nošením miminka v šátku.

Období vzdoru - batole se vzteká. Nevíte proč? Jak získat nadhled a trpělivost? Provedu Vás úskalím období vzdoru a porozumíte chování dítka, zjistíte, že to nedělá naschvál. Ke stažení: Období vzdoru s nadhledem. 

Přechod dítěte do MŠ  - rádi by jste dali dítko do mateřské školy, ale nejste si jistí, zda to zvládne a jak to zvládněte vy, zda jít pracovat a nebo zůstat doma? Pomohu vám najít zlatou střední cestu ke spokojenosti všech zúčastněných. 

Sourozenecká žárlivost a její minimalizace - sourozenecké vztahy na bodu mrazu, rivalita, agrese. Jak předcházet žárlivosti  volbou výchovného přístupu, ujasnění si emocí a respektem k řádu rodinných vztahů.   

Děti vás rozčilují více, než-li je vám milé - křik, vztek a vzdor dětí vás rozčiluje více, než-li by jste si chtěli připustit, zažíváte při volbě výchovných postupů pocity lítosti, viny. Některé aspekty v chování dítka vás zlobí více a nevíte proč?

Agrese a neklid u dětí - dítě je neklidné, u ničeho nevydrží, přechází z činnosti na činnosti, je vzteklé, hostilní, neposlouchá. Kouše kamarády, mlátí hračkami. Jak emoce zpracovat a jak předcházet jejich vzplanutí? 

Poruchy chování u dětí - lež, krádeže, záškoláctví, hostilita. Co potomek hledá v partě, na ulici?  Máte pocit, že se vzájemně vzdalujete. Pojďte hledat kořeny nežádoucího chování potomka a jejich zaléčením mu předcházet.

Úzkosti a obavy dětí - vyhýbá se škole, kroužkům. Strach ze tmy, z cizích lidí, strach opustit maminku. Jak být dítěti oporou, porozumět mu a podpořit jeho emoční inteligenci, aby své emoce lépe zvládalo.

Puberta - komunikace vázne. Každodenní křik, hádky a vztek. Jak se ale  domluvit? Potřebujete porozumět emocím a jednání  dospívajícího, vyladit komunikaci a lépe se domluvit?  

Neshodnete se s partnerem na výchově - s partnerem volíte odlišné výchovné přístupy. On volí tresty bitím, vy raději vysvětlujete? Hádáte se kvůli výchově, vyčítáte si své postoje, zvyky z původních rodin? Ale jak se domluvit na společné výchově? 

Beseda o výchově a rodičovství

s rodinnými konstelacemi s důrazem na komunikaci tady a teď

7.8. 2019 čtvrtek  2019 17.00 - 19.00 hodin 

Pod višňovkou 1661/31, Praha 4, Krč

Maximálně 10 účastníků.  Vstupné 400 Kč

  2019 je přihlášeno účastníků:  ,

 

 

Co o poradenství napsali klienti

Dobrý den, chci ještě jednou poděkovat za skvěle strávený večer v Letovské Knihovně, obohatilo mě to o poznatky, které jsem již dnes ráno mohla využít ve výchově 3,5 letého syna Toníčka. Dva ,,Krokouše proti sobě" jsem nahradila sezením Toníka v mém klíně s objetím a hrozící konflikt byl zažehnán, tak ze super. Děkuji...

DančaLety u Dobřichovic, seminář empatické výchovy

Styl přednesu se mi moc líbil, vtáhl člověka do konkrétních situací doma. Obsah setkání se mi líbil v tom, že nikdo nebyl do ničeho tlačen a buď řekl, co měl na srdci a nebo ne. Pohodová přednáška, žádný stres, úsměv na tvářích.

PetraObdobí vzdoru Lety u Dobříchovic

Uvědomila jsem si na přednášce své potlačené emoce z dětství. A to, že děti nezlobí naschvál. Přednáška mi dala pocit klidu.

AničkaObdobí vzdoru Lety u Dobřichovic

Paní Neubauerovou jsem navštívila před 2 lety v době, kdy jsem potřebovala vyřešit rodinné záležitosti s bývalým manželem - ohledně naší vzájemné komunikace po rozvodu tak, aby děti byly pokud možno v co nejmenším stresu atd. Paní Neubauerová mi VELICE pomohla a díky ní komunikujeme dodnes bez problémů a děti jsou spokojené. Nebojím se říct, že se stal "zázrak". Paní Neubauerová mi otevřela oči a jejich milých a účinných rad se držím dodnes.

Katka - výchovné poradenství

Díky paní Neubauerové jsem získala potřebnou jistotu v uvázání i maličkého miminka tak, abych si byla jistá, že mu nic nechybí. Naučila mě, co kde si hlídat, aby byl šátek uvázaný správně. Jako samouk bych určitě tyto chybičky nebyla schopna poznat. Zatím mám natrénovaný hlavně jeden nejdůležitější úvaz, ráda bych se proto s paní Katkou ještě sešla a rozšířila si repertoár úvazů. Tedy nescházelo nic, služeb ráda využiji znovu. Setkání bylo velice fajn, paní Katka je velice příjemná ženská. Všechny informace dokázala podat naprosto srozumitelně, vše jsme zároveň ihned natrénovaly

JanaKurz šátkování

Narodilo se nám miminko a ocitáme se v nesnázích, cítíte se nejistě, plni strachu a úzkosti, pochybuji o správnosti poloh kojení a technice kojení, mám spoustu otázek týkající se miminka a kojení a mám pocit, že nejsem naladěná na stejné vlně. Obrátila jsem se na Katku. Je to odbornice s velkým "O" a hlavně vyslechne, poradí, pomůže, ukáže, zapojí tatínka a to vždy s milým úsměvem, klidem, jistotou, trpělivostí a hlavně srdcem a empatií. Je vidět, že chce pomoct a opravdu pomůže a nikdy neodmítne a práce je jejím hobby. Nás rozkojila, opravila techniku kojení a natrénovala ji s námi. Pohotově a rychle přijela a pomohla z nesnází. Děkuji Pavlína Tomečková

Tomečková PavlínaLaktační poradenství

 

 Blog výchovného poradenství

Výchovné poradenství

Výchova začíná ve chvíli, kdy dítě slézá z klína, jak říká Jiřina Prekopová. V tu chvíli narážíme…

Celý článek
Empatická komunikace ve výchově

Empatická výchova - ,,Růst lásky v rodině"

,,Růst lásky v rodině" prevence vztahové terapie Pevné objetí jako životní forma, čili obnova lásky v rodině…

Celý článek

Profese sociálního pedagoga

Sociálního pedagog pomáhá sladit potřeby jedince s potřebami společnosti Na úvodní stránce si přečtete, že jsem sociální…

Celý článek