ŠaNaMi s příměsí bambusu

vhodný pro novorozence, na léto a pro alergiky

39% Bambus + 61% Bavlna

Jak se s Oříškem váže

 

Vzdušný

Vzdušný šátek vhodný především do teplých letních dní, na omak příjemně chladí, je prodyšný

Antibakteriální a protiplísňový účinek

Jemný šátek vhodný pro alergiky. Bambusové vlákno je přírodní vlákno získávané z bambusu rostoucího v tropických zemích v prostředí bez pesticidů a zpracovává se na přízi bez přidávání chemikálií. Je prodyšné, jemné, měkké na omak, má hedvábný lesk. Vlákno je antistatické a díky unikátnímu složení bambusových vláken, jejichž průřez je tvořen rozličnými mikroskopickými mezírkami a dírkami, dokáže odvést až čtyřikrát více vlhkosti než bavlna.

Bambus zahřívá i chladí

Bambus dýchá, zahřívá i chladí. Díky struktuře vlákna je v horkém počasí o 2-3 stupně chladnější než bavlna a naopak v zimě příjemně zahřívá.

Tenký ale pevný

Vzor šátku je vytvořen barvením osnovních a útkových nití v kombinaci s použitou vazbou tkaniny. Speciální vazba, ve které je použito zdvojené osnovní nitě a zdvojeného útku, ve spojení se sílou a složením tkaniny, dává šátku vynikající vlastnosti při nošení jak novorozenců, tak především starších dětí. Šátek je pevný, odolný, patřičně pružný a na omak velice hebký.

Pevný a zároveň pružný

Vertikálně a vodorovně je šátek v tahu pevný, nepruží, což zajistí, že pěkně drží tělíčko mimika proti vašemu tělu. Příčně však pruží, aby při dotahování rovnoměrně obepínal tělíčko a vytvářel na něj rovnoměrně tlak. Při vázání neprokluzuje, drží tvar a zároveň díky nízkým třecím plochám se s ním dobře dotahuje vertikál.

Pocit komfortu a jemnosti

Šátek dává pocit komfortu pro maminku i miminko, na dotek je jemný s hedvábným leskem

Poddajný a tvárný

Šátek je tvárný, málo látky do ruky, malý uzel. Je poddajný, dobře se s ním pracuje. Čím máte šátek déle, tím je poddajnější a tvárnější.

Nosnost

Středně silný šátek, vhodný pro celé nosící období. Gramáž: cca 255g/m2. Pro miminka jemný, pro větší děti pevný a nosný. Látka je tenká s nízkou gramáží, je jemná a zároveň pevná. Vzhledem k tomu, že patří mezi tenké šátky, je vhodný hlavně na menší děti.

 Má osobní zkušenost s Oříškem

Když jsem si poprvé navázala na tělo Oříšek, byla jsem unešená. S látkou se krásně pracovalo, vzhledem k tomu, že jí bylo málo do ruky, dobře se uchopovala na dotažení, kousek po kousku, bylo možné úvaz doladit. Zároveň po utažení dával poct pevnosti. Pevně obepínal mé tělo a přitom jsem se necítila jako omotaná hromadou látky.

Na rozdíl od Mykané bavlny mi dal větší pocit komfortu. Dobře se s ním dotahovalo. Moc ráda ho nosím na kuzry šátkování, i když barevně ne všem klientům vyhovuje. Je příjemný a možná bych před barvou dala přednost právě jeho kvalitám.

 

 

Péče o šátek a praktické informace

Barvy Oříšku

Šátek na nošení miminek ze směsi bavlny a bambusu v oříškových barvách

Barevné rozlišení podélných lemů

Vzor šátku je vytvořen barvením osnovních a útkových nití v kombinaci s použitou vazbou tkaniny. Díky proužkům, kdy mají podélné lemy různé barvy je jednodušší orientace při dotahování jednotlivých úvazů. Je zde možnost vizuální kontroly. Obšit pružným stehem, který snese i velmi vysoké zatížení.

Délka a šířka

Délka šátku je měřena včetně skosení od konce ke konci šátku. Cíp šátku nelze zahrnout do úvazu, proto je dobré si pořídit vždy o maličko větší šátek, než-li u jiných firem, kdy jsou šátky měřeny od skosení ke skosení. Šířka šátku je 67cm.

Nezávadnost

Šátek odpovídá normám na šátky pro miminka a větší děti. Testováno.

Péče o šátek

Údržba: Šátek lze prát běžnými pracími prostředky v pračce při teplotě do 40°C, žehlit na 2 (nejlépe mírně vlhké). Udávaná délka šátku je před vypráním, srážlivost max. 3 - 7%.

Oříšek - ŠaNaMi s příměsí bambusu

ŠaNaMi česaná bavlna s příměsí bambusu
ŠaNaMi s příměsí bambusu Oříšek
ŠaNaMi Oříšek s příměsí bambusu

Cena v závislosti na délce šátku

4m ............................ 1350 Kč

4, 35m ....................... 1400 Kč

4,5m ......................... 1450 Kč

5m   ...........................1550 Kč

5, 5m .........................  1650 Kč

 

 

ŠaNaMi Oříšek s příměsí bambusu
ŠaNaMi Oříšek s příměsí bambusu

Měření šátku

Šířka šátku je 67cm.

Gramáž šátku: 200g/m2

Kupovaná délka šátku ŠaNaMi 

Započítáno je oproti jiným šátkům také skosení.

Skosení však  nelze započítat do úvazu.

 

Kontakt

+420 775 387 989

katkaen@email.cz