100% bavlna s příměsí lnu

hedvábný vzhled v barvách přírody

Bavlna 55% + Len 45%

Jak se s šátky s příměsí lnu váže

 

Jemný, hebký

Kombinace tradičního českého lnu s česanou bavlnou dává šátku přiměřenou hutnost při zachování potřebné hebkosti a pružnosti šátku. Šátek je lehký, tenký, hladký, jemný, příjemně klouže po těle. Dobře se s ním dotahuje vertikál, vhodný pro maminky, které mají méně sil po porodu.

Tenký a poddajnost

Látka je jemná, měkká tenká a zároveň pevná. Při nošení většího miminka se nezařezává, netlačí. Rozkládá tíhu miminka na záda toho kdo nosí. Dobře se s ním pracuje, je tvárný.

Hutnost a pevnost

Šátek je hutný, s gramáží 255g na m2, ale přesto je jemný, tenký, málo látky do ruky. Malý uzel, úvaz se v něm nepovoluje. Současně díky lnu dává šátek potřebný pocit pevnosti. Vhodný zejména pokud se miminko při vázání hroutí, nejde vám technika dotahování vertikálu. S šátkem s příměsí lnu stáhnete a pevně drží tělíčko miminka. V kolébce se s ním snadno polohuje. Drží pozici miminka.

Pevný a zároveň pružný

Vertikálně a vodorovně je šátek v tahu pevný, nepruží, což zajistí, že pěkně drží tělíčko mimika proti vašemu tělu. Příčně však pruží, aby při dotahování rovnoměrně obepínal tělíčko a vytvářel na něj rovnoměrně tlak. Při vázání neprokluzuje, drží tvar a zároveň díky nízkým třecím plochám se s ním dobře dotahuje vertikál.

Prodyšný, chladivý

Šátek je vhodný na léto, protože je prodyšný, chladivý, což mu propůjčuje česaná bavlna.

Pocit komfortu a zachování pevnosti

Příjemný na omak, na těle dává pocit pevnosti a komfortu při nošení. Nezařezává se do ramen a netlačí. Ač může působit díky lnu prkenně, je poddajný, dobře se s ním pracuje,

Nosnost

Středně silný šátek, vhodný pro celé nosící období. Gramáž: cca 255g/m2. Pro miminka jemný, pro větší děti pevný a nosný.

Mačkavost

Nevýhodou šátku je, že se díky lnu docela mačká, tak že po vyprání musíte žehlit, zcela jistě nový šátek. Během nošení se tíhou miminka vlákna částečně narovnají.

 

Péče o šátek a praktické informace

Barvy přírody

Barevnost šátku tvoří výhradně přírodní vzhled bavlny a lnu. Vzhled oživují jemné změny tloušťky lněné příze. Tyto změny mohou někomu připadat jako vada tkaniny, jsou však běžnou součástí lněných tkanin.

Nezávadnost

Šátek odpovídá normám na šátky pro miminka a větší děti. Testováno.

Délka a šířka

Délka šátku je měřena včetně skosení od konce ke konci šátku. Cíp šátku nelze zahrnout do úvazu, proto je dobré si pořídit vždy o maličko větší šátek, než-li u jiných firem, kdy jsou šátky měřeny od skosení ke skosení. Šířka šátku je 67cm.

Péče o šátek

Šátek lze prát běžnými pracími prostředky v pračce při teplotě do 40°C, žehlit na 3 (nejlépe mírně vlhké). Udávaná délka šátku je před vypráním, srážlivost max. 5 - 8%.

Desing v přírodních barvách

Šátek je tkán ze 100% česané bavlny s příměsí lnu. Jsou ponechány nebarvená vlákna příze a lnu. Tak že bio produkt.

Hnědá káva

4,5m ......................... 1990 Kč

5m   ...........................2190 Kč

5, 5m .........................  2390 Kč

 

 

Bílá káva

4,5m ......................... 1790 Kč

5m   ........................... 1990 Kč

5, 5m .........................  2190 Kč

5,6 m .......................... 2210 Kč

4,2 m .......................... 1670 Kč

 

Kontakt

+420 775 387 989

katkaen@email.cz