Témata přednášek s besedou empatické výchovy

Zatím zde jsou osnovy seminářů na živo, které mohou proběhnout také ve Vašem MC, RC, časem zde uložím videa seminářů ONLINE. Pracuji na tom...

Máte své téma a rádi by jste jej uvedli v duchu empatické výchovy? Domluvíme se i tak.

výchova a rodinné vztahy s nadhledem 

Mapa laskavé a důsledné výchovy

Jak nepovolit, a přesto mít pocit, že děláte správně? Pojďte propojit důslednost s laskavostí a s respektem k dětským potřebám lásky, pocitu sounáležitosti ale současně také řádu a pevné opory. Buďme dětem oporou a parťákem zároveň.

Konflikty jsou běžnou součástí našeho života, skrze ty vyřešené se vztah prohlubuje. Pojďme je řešit efektivně, s nadhledem a respektem ke všem zúčastněným.

Vzdor, vztek, křik...  Jak výbuchům předcházet?  Nevíte, proč se vzteká, máte pocit, že se vzteká naschvál? Seznámíte se s tím, jak batole vnímá svět, vztahy, co potřebuje. Jak potřeby batolete naplnit a nerozmazlit. 

Děti se proti pravidlům bouří, neposlouchají. Ale vedení potřebují.  Jak se tedy postavit k výchovným situacím, aby jste si zachovali autoritu a nebyli za despotu? 

Malému jsou 2 roky, 3 roky. Chystáte se do zaměstnání a chcete dát dítko do MŠ či do miniškoličky? Jak mu ale usnadnit přechod z domácího prostředí do prostředí MŠ? Jak se na přechod připravit. Je dítě připravené na odloučení? 

Vzteká se, mlátí věcmi?  Snaží se uhodit i vás? Pojďte odhalit příčiny vzteku dětí, jak mu předcházet a jak s ním efektivně pracovat? 

Zážitkové semináře

Terapie pevným objetím  je určena pro osudově spjaté lidi. Pomáhá k  uvolnění emocí ve vztahu rodič dítě, i v dospělém věku, v partnerském vztahu. Pročistí-li se emoce, pozitivně ovlivníte své jednání, prožívání, ale i výkon. 

Představíme si metody rodinných konstelacích, které odhalí hlubší, často neuvědomované, vztahové souvislosti na úrovní emocí, očekávání a potřeb.Když se láska nedaří, opakující se tragické  osudy v rodině, pocity zlosti, vyčerpání, odcizení. 

Dvě hodinky nad vašimi výchovnými a rodinnými situacemi, které si donesete. Skrze modelové rozhovory správné emoční konfrontace si zkusíte empatickou komunikaci, řešení konfliktů, vyjádření požadavku tak, aby jste odcházely z konfliktu s pocitem smíření a domluvy, kompromisu bez nutnosti polykat emoce. 

Články na blogu průvodce rodičovstvím.cz

Jak nezabloudit v nabídce výchovných stylů

Miminko roste. Měsíc střídá měsíc. Pomalu ale jistě se vkrádají otázky výchovy. Váš potomek začíná projevovat svůj…

Celý článek

Jak sladit výchovu batolete a novorozence

Dotaz maminky s 25 měsíčním batolátkem a novorozencem, jak sladit výchovu dětí, aby byli obě spokojené a…

Celý článek
Laskavost ruku v ruce s důsledností

Co dělat, když děti přebírají od kamarádů nevhodná slova

Jeden z dotazů ohledně výchovy předškoláčků mi přišel velice podnětný a  myslím si, že jej řeší spousta rodičů…

Celý článek