Kurzy šátkování Praha - Dobříš

Nosíme miminko s jistototu a zdravě

Podrobný návod na Kříž s kapsou uvnitř ve fotografiích

Nošení miminek v šátku se věnuji již 15 let, od té doby, co se narodila dcera.  Během praxe jsem se se naučila vést rodiče v začátcích šátkování tak, aby sladili klalitu šátku, miminko a svou individuální techniku vázání. Podpořím Vás v začátcích vázání miminka do šátku již od jeho narození. 

Pod obrázkem níže se prokliknete na  podrobný návod na kříž s kapsou uvnitř. Je vyroben tak, aby jste podle něho snadno porozuměli jednotlivým krokům a naučili se technice vázání miminka do vertikálního úvazu kříž s kapsou uvnitř.

Zde je důležité to, když se s miminkem předkloníte nemělo by se od vás jeho tělíčko odlepit. Pak je úvaz  zdravě navázán. Šátek supluje svalový korzet miminka a drží páteř, aby nepadala do stran a nezatěžovala se. Ale více v návodu pod fotografií...

Přeci jen by jste raději osobní konzultaci?

 • Napište SMS a nebo zavolejte na telefon 775 387 989 a domluvíme se na návštěvě, pokud telefon nevezmu, mohu se zrovna věnovat jiné klientce, klientovi, zavolám zpět. 
 • Poradna Nová Ves pod Pleší 500Kč/ hodinu
 • Kurz šátkování v domácím prostředí miminka a maminky Praha - Dobříš stojí 1000 Kč 

 • Cesta k Vám je v ceně, na setkání je fajn, když je přítomen tatínek a nebo babička, víc hlav víc ví a získáte účinnou posilu.

 • Na kurz šátkování přivezu pár českých šátků Šanami, s nimiž si můžete vyzkoušet vázat miminko do šátku. Jsou různé kvality, tak si vyzkoušíte šátek hladký, spíše hrubý, pevný a poddajný. 

Co se na individuálním kurzu u vás doma naučíte

 • Naučíte se techniku úvazu na panence a až získáte jistotu při úvazu, tak může jít do šátku miminko.  
 • Zjistíte, jak má být vertikání úvaz kříž s kaspou utažený, aby byl zdravý pro miminko i pro vás  

 • Vyladíme vázání s vaší individuální technikou vázání, tím, jak se mimnko při vázání chová a s kvalitou látky, s níž vážete 

 • Získáte  komplexní poradenství ohledně nošení miminka vá šátku 

 • délka a doba nošení mimnka v šátku za jakých podmínek je vázání zdravé 

 • oblékání miminka do šátku

 • výběr vhodného šátku co do kvality, délky a šířky

 • psychosociální aspekty nošení miminka v šátku - aneb kdy zapojit výchovu

REFERENCE

Bylo pro mne velice důležité ujistit se, že vážu svou dcerku správně, aniž bych s ní musela někam cestovat v raném období, kdy pro nás ani delší cesty kočárkem, natož v šátku, nebyly snadné. Zároveň mi Katka vázání velice zjednodušila - odnaučila chyby a ukázala fígle a zlepšováky díky kterým vážu nyní mnohem snadněji, raději a jistěji. Katka je jedna z nejpříjemnějších lidí, se kterými jsem se v životě setkala, a je člověkem na svém místě. Stejně tak příjemné bylo celé setkání - neformální, přátelské, uvolněné, užitečné a moc milé. Určitě bych Katku doporučila do každé rodiny 🙂 - ať už pro kurz šátkování nebo terapii.
Eva Pilařová
Kurz šátkování v domácím prostředí maminky a miminka Díky paní Neubauerové jsem získala potřebnou jistotu v uvázání i maličkého miminka tak, abych si byla jistá, že mu nic nechybí. Naučila mě, co kde si hlídat, aby byl šátek uvázaný správně. Jako samouk bych určitě tyto chybičky nebyla schopna poznat. Zatím mám natrénovaný hlavně jeden nejdůležitější úvaz, ráda bych se proto s paní Katkou ještě sešla a rozšířila si repertoár úvazů. Tedy nescházelo nic, služeb ráda využiji znovu. Setkání bylo velice fajn, paní Katka je velice příjemná ženská. Všechny informace dokázala podat naprosto srozumitelně, vše jsme zároveň ihned natrénovaly.
Marcela F.
Šátek jsem měla koupený ještě před porodem, po narození holčičky jsem pročítala návody na vázání, které jsem obdržela spolu s šátkem, a snažila jsem se úvaz nastudovat z internetu. Dvakrát jsem dítko zkoušela uvázat - jednou velmi plakalo, jednou usnulo takřka okamžitě a já jsem z toho nebyla moc moudrá - vůbec jsem si nebyla jistá správnou polohou nožiček, podsazením, zakřivením páteře, dotažením ... volala jsem Katce a ještě tentýž týden se u mě doma stavila. Úvaz mi ukázala, sama jsem si ho vyzkoušela na panence a pod dohledem jsem pak do šátku uvázala naši holčičku. Současně jsem měla možnost "osahání" dalších šátků z různých materiálů a kromě milé společnosti se mi dostalo i několik praktických rad k vázání. Určitě doporučuji všem začínajícím nosícím maminkám pro ujištění, že je dítko správně uvázáno, za ten krásný požitek z nošení to stojí!
Hanka a VerukaKurz šátkování u Vás doma
Díky paní Neubauerové jsem získala potřebnou jistotu v uvázání i maličkého miminka tak, abych si byla jistá, že mu nic nechybí. Naučila mě, co kde si hlídat, aby byl šátek uvázaný správně. Jako samouk bych určitě tyto chybičky nebyla schopna poznat. Zatím mám natrénovaný hlavně jeden nejdůležitější úvaz, ráda bych se proto s paní Katkou ještě sešla a rozšířila si repertoár úvazů. Tedy nescházelo nic, služeb ráda využiji znovu. Setkání bylo velice fajn, paní Katka je velice příjemná ženská. Všechny informace dokázala podat naprosto srozumitelně, vše jsme zároveň ihned natrénovaly.
JanaKurz šátkování