Dílnička domácího tvoření

Pojďte tvořit s námi

Dílka jsou nenáročná - Na výrobu jednoduchá, tak že se děti mohou lehce podílet na jejich tvorbě či tvořit sami.

 Mají svůj smysl a cíl- Snažíme se, aby měly své využití na hraní, pro radost a nebo k užitku. 

 Snadno se dají opravit - Svou jednoduchostí dávají možnost rozbitá dílka slepit,opravit, přetvořit.

 Ekologicky a ekonomicky nenáročná -  Reci tvoření doplněné moderními výtvarnými technikami.

 Zábava a příjemně strávený čas  - Dílka jsou uzpůsobena dovednostem dětí, aby se něco naučily, vyrobily si pěkné dílko a zároveň si odpočinuly nad kreativní činností.

Kroužek ZŠ Nová Ves pod Pleší

Výtvarné techniky a postupy tvoření v Dílničce

K papírovému tvoření potřebujete lepidlo, nůžky, štětec a papír jakéhokoliv druhu. Každý papír nabízí jiné možnosti. Jemný, hebký papír dává možnost výrobků jemnějších rysů. Tvrdý papírový kartón zase nahradí překližku a můžete tvořit domečky, desky na knížky a jiné výrobky, na které by jste kupovali překližku.

Ruličky od toaletního papíru, krabičky, plasty a různé další věci, které by jste jinak hodili do koše, se mohou proměnit v krásné věci pro radost a na hraní. Samotný materiál je zdrojem inspirace a za použití různých výtvarných technik se i z materiálu na vyhazov stane hračka, pomocník na psací stůl atd.

Ubrousková technika

 

Tak jak pestré a krásné máte ubrousky, tak mohou pestré a krásné výrobky  vzejít z pod vašich rukou. Ubrousky lze použít na zdobení kamene, krabičky, rámečku, ale také jako modelovací hmotu a nebo s ním výrobek jednoduše nabarvit.  Ubrousek je jemný, krásně barevný a tak ho lze využít hned několika způsoby - jako dekoraci, modelovací hmotu a jako barvičky.

Jaro, léto, podzim, zima, velikonoce, čarodějnice, vánoce,  čert a Mikuláš. Svátky se točí v roce a jsou tu stále zas a zas. Pravidelné tématické tvoření podle ročního období a společenských svátků dává dětem i rodičům radost z pravidelných zážitků. Současně jsou možností pobýt spolu, zavzpomínat a plánovat, co bude následovat. Mohou se spolehnout na očekávané a vnímají opěrné body v časové bezbřehosti života. 

Sádra skýtá mnoho možností, jak s ní pracovat. Tvoření lze uzpůsobit menším i větším dětem. Ze sádry lze vyrábět polotovary pro školní družinu, třídu a kroužek či dětskou akci. Prostě technika pro učitele i rodiče. Pojďte se inspirovat, jak si vyrobit vlastní sádrový výrobek, který vypadá jako by jste jej koupili v obchodě. 

Papírová hmota, čili rozmixovaný papír nabízí možnost tvorby přáníček, modelovaných figurek, ozdobných krabiček. Barevná papírová hmota dává dětem příležitost ponořit se do fantazie a užívat si svobodu tvorby z barev. Větší děti pak mohou spolu s papírovou drtí směřovat ke konkrétnímu cíli, vyrobit si dílko, jaké je napadne. 

 

Háčkování pro radost a na hraní pro naše dětičky. Pojďte se inspirovat, jak lze pomocí háčku, bez počítání ok, jednoduše vymodelovat medvídka, želvičku a nebo ježečka. Nemám moc trpělivosti a tak háčkuji malé věcičky jako jsou třeba šatičky, kloboučky a kabelky pro minipanenky a nebo sáčky na drobnosti pro děti. 

 

BLOG - návody Dílničky domácího tvoření

Houbička jako krabička a razítko

Na první dílničce na ZŠ Nová Ves pod Pleší jsme si vyrobili krabičku ve tvaru houbičky. A…

Celý článek

Maska na obličej

Jednoduchá šablona na masku na karneval. Potřebuje-li někdo inspiraci, zde nastíněná šablona s postupem Oči s velkými řasami…

Celý článek

Kulaté vánoční ozdoby

Kulaté vánoční ozdůbky ze zbytků balnek vypdají krásně a působí hřejivě. Jejich výroba je celkem nenáročná.  Můžete…

Celý článek