Aktuální besedy o empatické výchově 2018

Workshopy empatické komunikace a výchovy

Pravidelné workshopy empatické komunikace v Baby Officu, Praha 4 Krč již od září

Dvě hodinky nad vašimi výchovnými a rodinnými situacemi, které si donesete. Skrze modelové rozhovory správné emoční konfrontace si zkusíte empatickou komunikaci, řešení konfliktů, vyjádření požadavku tak, aby jste odcházely z konfliktu s pocitem smíření a domluvy, kompromisu bez nutnosti polykat emoce. Modelové situace budeme dávat do kontextu rodinné situace každého aktéra. 

Témata besed empatické výchovy

Mapa laskavé a důsledné výchovy

Jak nepovolit, a přesto mít pocit, že děláte správně? Pojďte propojit důslednost s laskavostí a respektem k potřebám dítěte jak lásky a sounáležitosti, tak řádu a pevné opory rodičů. Staňte se dětem oporou a parťákem zároveň.

Vzdor, vztek, křik...  Jak výbuchům předcházet?  Nevíte, proč se vzteká, máte pocit, že se vzteká naschvál? Seznámíte se s tím, jak batole vnímá svět, vztahy, co potřebuje. Jak potřeby naplnit a nerozmazlit. 

Malému jsou 2 roky, 3 roky. Chystáte se do zaměstnání a chcete dát dítko do MŠ či do miniškoličky? Jak mu ale usnadnit přechod z domácího prostředí do prostředí MŠ? Jak se na přechod připravit, je dítě připravené na odloučení? 

Konflikty jsou běžnou součástí našeho života, skrze ty vyřešené se vztah prohlubuje. Pojďme je řešit efektivně, s nadhledem a respektem ke všem zúčastněným.

Terapie pevným objetím  je určena pro osudově spjaté lidi. Pomáhá k  uvolnění emocí ve vztahu rodič dítě, i v dospělém věku, v partnerském vztahu. Pročistí-li se emoce, pozitivně ovlivníte své jednání, prožívání, ale i výkon. 

Děti se proti pravidlům bouří, neposlouchají. Ale vedení potřebují.  Jak se tedy postavit k výchovným situacím, aby jste si zachovali autoritu a nebyli za despotu? 

Představíme si metody rodinných konstelacích, které odhalí hlubší, často neuvědomované, vztahové souvislosti na úrovní emocí, očekávání a potřeb.Když se láska nedaří, opakující se tragické  osudy v rodině, pocity zlosti, vyčerpání, odcizení. 

Vzteká se, mlátí věcmi?  Snaží se uhodit i vás? Pojďte odhalit příčiny vzteku dětí, jak mu předcházet a jak s ním efektivně pracovat? 

Články na blogu průvodce rodičovstvím.cz

Maska na obličej

Jednoduchá šablona na masku na karneval. Potřebuje-li někdo inspiraci, zde nastíněná šablona s postupem Oči s velkými řasami…

Celý článek

Kulaté vánoční ozdoby

Kulaté vánoční ozdůbky ze zbytků balnek vypdají krásně a působí hřejivě. Jejich výroba je celkem nenáročná.  Můžete…

Celý článek

Řechtačka

Součástí velikonočních tradic jsou také řehtačky – ale i klapačky, mlýnky, trakářky a různé doma vyrobené nástroje vydávající…

Celý článek