Aktuální program na PODZIM 2019

   

„Komunikace je nejsilnějším faktorem 

ovlivňujícím zdraví člověka 

a jeho vztah k ostatním lidem.“

  V. Satirová

 

 workshopy empatického rodičovství 

rodinné konstelace a efektivní emoční komunikace

Za jednáním stojí často neuvědomělé emoce, motivy a očekávání. Pokud je odhalíme, můžeme jednat více konstruktivně a svobodně. V konstelaci budeme objevovat dynamiku rodinných a partnerských vztahů tady a teď. Odhalíme skryté motivy jednání, skrze jejichž pochopení můžeme získat odstup a nadhled od konfliktu, od náročné situace.

pravidelné kurzy na Praze 4 Krč

praktický kurz, kde získáte jistotu při vázání miminka do šátku

14 let se věnuji nošení dětí v šátku, odnosila jsem své dvě děti a pomohu v začátcích šátkování také vám. Pomohu vám sladit šátek, miminko a techniku vázání. Povím vám vše potřebné, vyzkoušíte si úvazy na panence a pak navážete miminko do šátku.

pravidelné kurzy na Praze 4 Krč

Semináře empatické výchovy

Témata seminářů empatické výchovy která mohou probíhat také u vás.

aneb jak být dětem parťákem a oporou zároveň

Výchova  se hlásí  ke slovu ve chvíli, kdy  dítě začíná projevovat svou vůli. Je mobilní a již nepůsobí jako bezbranné miminko, s nímž v náručí chodíme hodiny po místnosti, aby neplakalo.  Přichází jeho mocné NE a nejistota výchovy, zda mu vyhovět a do jaké míry. Ke slovu se hlásí otázky hranic a svobody,  vůle a emocí. Pojďte hledat vaši zlatou střední cestu, jak propojit důslednost s laskavostí a získat při výchově pevnou půdu pod nohami. 

a být dětem parťákem i autoritou zároveň

Vzdor, vztek, křik...  Jak výbuchům předcházet?  Nevíte, proč se vzteká, máte pocit, že se vzteká naschvál? Seznámíte se s tím, jak batole vnímá svět, vztahy, co potřebuje. Jak potřeby batolete naplnit a nerozmazlit. Jak minimalizovat vzdorovité scény a jak se vzdorem pracovat, když nastane.

jak připravit dítě i sebe na MŠ

Uvažujete, že přihlásíte své batole do školičky? Nejste si jisti, zda to bude vhodný krok, zda je na MŠ připravené? Povíme si, jak najít zlatou střední cestu ku spokojenosti dítěte i vaší, jak poznáte, že je odloučení pro dítě příliš a jak mu pomoci je popřípadě zvládnout, jak zvládnout sama tento mezník v životě rodiny.

aby se děti nenudily a vy jste si mohla odpočinout

Nechcete se stát herními otroky? A proč se některé děti ne a ne zabavit sami? Jak zabavit děti na MD, abychom získali také chvilku času pro sebe? Povíme si o čem je hra, co se jí děti učí, jak nastavit řád a pravidla, aby se také naučili sami si pohrát.

výchova ku zodpovědnosti a psychické odolnosti

Téma mladšího školního věku je zodpovědnost.  Jak pomoci dětem, aby se ji naučily nést a přijímat s lehkostí a současně získaly psychickou odolnost v prostředí bezpečí a jistoty?  Pojďte hledat rovnováhu mezi důsledností a svobodou, mezi despotickou a příliš liberální výchovou. Jak se na výchovu bez zbytečných trestů a afektů. 

jak jim předcházet a jak s nimi pracovat 

Vzteká se, mlátí věcmi, nejde daleko pro ránu, a je sprostý? Pojďte ke kořenům vzteku dětí, porozumět mu a hledat cesty, jak mu předcházet, jak s ním pracovat, když nastane.  Základ je v prevenci a toho se budeme držet. Agrese úzce souvisí s neklidem a proto se budeme věnovat také jemu. Co je vlastně hyperaktivita jako dg a jako důsledek volné výchovy, jak se projevuje, jaké má příčiny a jak lze výchovou neklid mininimalizovat a předcházet mu. 

Semináře o rodičovství a rodinných vztazích

s partnerem,  prarodiči a s dětmi

 Semináře o výchově jsou fajn, ale pokaždé s rodiči sklouzneme ke konkrétnímu tématu - jak se domluvit s partnerem, a nebo s rodiči na výchově a přístupu k dětem, ale již není čas na jeho probrání. Konflikty jsou běžnou součástí našeho života. Skrze ty vyřešené vzájemný vztah vzkvétá, roste a mi rosteme také. Občas je potřeba se vymezit, ale jak, abychom nezranili partnera a abychom příliš neustupovali my?

a z každého si vyzobat to nejlepší pro vás a vaše děti

Tápete nad paletou výchovných přístupů? Jak si z každého vyzobat to nejlepší a uchovat si jistotu při výchově  potomků? Co který směr nabízí právě pro vás. Jaká jsou jeho úskalí pro zdárnou výchovu v praxi? V jakém poměru směr dává akcent na důležitost potřeby  jistoty a bezpečí plynoucí z řádu a laskavé autority rodičů? Preferuje spíše partnerský vztah rodič dítě? A nebo laskavou autoritu? Co zvolit a proč? Jak sladit oba přístupy obsažené ve výchovných směrech, o tom budeme mluvit především.

Výchova je o vztahu, ne o poslušnosti

 

 celodenní seminář empatického rodičovství 

Jak pěstovat rodinné vztahy, aby vztek a  emoce nenarušily rodinnou pohodu a pocit sounáležitosti.  Aby byl život i po hádce poklidný  jak v pohádce? Celodenní seminář zahrnuje oblasti řádu rodinných vztahů, efektivní komunikaci  a výchovu v podmínkách postmoderní technokratické společnosti. 

  • boj rozumu, emocí a vůle být spolu - informace
  • řád v rodinném systému - konstelace
  • efektivní emoční konfrontace - komunikace