Semináře empatické výchovy

výchova a rodinné vztahy s  nadhledem 

Jak řešit konflikty s nadhledem a s pocitem sounáležitosti

Hádky jsou běžnou součástí našeho života. Jednou jsme nahoře a jednou dole. Ale nemusíme vždy z konfliktu odcházet s pocity osamocení, vyčerpaní, odcizení. Současně nemusíme svou prázdnotu a negativní emoce polykat a huntovat si tělo. Pojďte se naučit, jak mnohým hádkám předejít, jiné vyřešit s pocitem smíření a vzájemné lásky.

Jak zvládnout období vzdoru s nadhledem

27. 3. v 17.30 h. v RC Dobříšek na Dobříši

Období vztekání vzdoru je zde.  Nevíte, jak výbuchům vzteku předcházet, možná jim ani nerozumíte, a nebo máte pocit, že se vzteká naschvál.   Pojďte nahlédnout do bouřlivého duševního světa batolete.  Získat laskavý a jednoznačný postoj ve chvílích křiku a vzdoru.  Pojďte chování rok a půl starého potomka více porozumět. Zjistíte, jak vzdoru předcházet, jak s ním pracovat.  Dny zrození vlastního já dítěte pak projdete společně s klidem a s trpělivostí. 

Jak si poradit s agresivitou a vzdorem dětí ve věku 4 - 9 let

Vzteká se, mlátí věcmi?  Snaží se uhodit i vás? Sourozenci se bijí?  Tresty nepomáhají, dlouhé vysvětlování také ne?  Často v beznaději končíte tváří v tvář agresi a neklidu. Pojďte se podívat, jak na ně od lesa. Lepší  prevence, jak tresty. Jaké jsou příčiny vzteku, z čeho pramení, jak mu předcházet a jak s ním efektivně pracovat? Naučíte se efektivně řešit konflikty, aby i po hádce, jste se spolu cítili jak v pohádce.

Mapa laskavé a důsledné výchovy

Jak být důsledný  a zároveň laskavý rodič  

Vyšlete požadavek a dítě se vzteká, lítostivě pláče, neposlechne. Jednou jste pevní, jindy povolíte. Přestáváte být pro dítě čitelní. Jak tedy nepovolit, a přesto mít pocit, že děláte správně? Pojďte posílit, spojit důslednost s laskavostí a respektem k potřebám dítěte jak lásky a sounáležitosti, tak řádu a pevné opory rodičů. Staňte se dětem oporou a parťákem zároveň.

Řád, odměny a tresty ve výchově

Děti si rády dělají věci po svém. Proti pravidlům se bouří, neposlouchají. Ale vedení potřebují.  Jak se tedy postavit k výchovným situacím, aby jste si zachovali autoritu a nebyli za despotu? Jaký má odměna a trest dopad na motivaci, pocit sounáležitosti a uvědomění si chyb? Pojďme trestat uváženě a motivovat efektivně, aby s námi děti chtěli spolupracovat.

Jak připravit na školku dítě i sebe

22. 5. v 17.30 h. v RC Dobříšek na Dobříši

Malému jsou 2 roky, 3 roky. Chystáte se do zaměstnání a chcete dát dítko do MŠ či do miniškoličky? Jak mu ale usnadnit přechod z domácího prostředí do prostředí mateřské školky? Jak dítko na režim v MŠ připravit. A je vůbec na odloučení od maminky připravené?  

TPO jako cesta k vnitřní svobodě a k duševní síle

Terapie pevným objetím  je určena pro osudově spjaté lidi, tj. pro rodiče a děti (v jakémkoli věku) a partnery v dlouhodobém vztahu, i s nepřítomným členem rodiny v zástupu. Během pevného objetí dojde k  uvolnění emocí, které negativně ovlivňují váš život. Pouto rodič - dítě v terapii je posíleno, vztah pročištěno od negativních emocí a nově, zdravě vytyčené hranice.

Mezigenerační vztahy a pozice dítěte v rodinném systému

O svatebním obřadu pouští rodiče děti do života. Dávají jim důvěru a oporu. Někdy však jsou se svými potomky emocionálně spjati natolik, že nemohou být volné pro své děti, pro partnera. Láska se nedaří. Cítí vyčerpání, zlost, které nerozumí. Prožívají časté konflikty. Osudy členů rodu se nápadně opakují z generace na generaci. Představíme si úžasnou metodu rodinných konstelacích, která umí odhalit kořeny potíží prožívaných v současnosti.

Workshop empatické výchovy

Může být veden jak samostatně, tak jako navazující seminář na předchozí témata s konkrétním zaměřením modelových rozhovorů správné emoční konfrontace. Podle toho se také bude odvíjet náplň zážitkového setkání.

Workshop efektivní řešení konfliktů v rodině

Teorie bylo dost.  Přijďte si zkusit řešit na konkrétních výchovných situacích, skrze modelové rozhovory, poradenské konstelace, řešit své vlastní vztahy.  Pojďte uchopit náročné výchovné situace a skrze vlastní zkušenosti, získat nové komunikační dovednosti, jiný úhel pohledu. A na vlastní kůži si vyzkoušet, jak terapeuticky působí porozumění a vůle být spolu v dobrém ale i ve zlém. 

Nad tématy empatické výchovy

se můžeme pozastavit také ve Vaší organizaci

MC, RC, MŠ a nebo na ZŠ 

délka semináře dle zvolených témat

lektorné 500 Kč/ hodinu + náklady na cestu

účastníci obdrží tištěnou prezentaci, podklady, prezentace na video projektoru

semináře tematicky vyhovují požadavkům projektům MPSV primární prevence zaměřené na rodinu a rodičovství 

Chtěli by jste uspořádat semináře empatické výchovy v Vaší oragnizaci? 

 

Blog o výchově a rodičovství

Tlak v komunikaci vyvolává protitlak

Zcela jistě podobné situace zažili také. Partner, rodič, dítě, nadřízený, kolega na Vás tlačí, pospíchá na splění…

Celý článek
Mapa laskavé a důsledné výchovy

Laskavá autorita rodiče dopřává dětem pocit opory a bezpodmínečné lásky zároveň

Důsledná výchova neznamená výchova bez lásky. Vůbec empatická výchova je výchova laskavou autoritou. Která vnímá potřeby dětí…

Celý článek

Emoce do výchovy patří

Emoce jsou součástí každé životní situace Emoce jsou součástí každé životní a výchovné situace. Často si je…

Celý článek

Chci dostávat novinky o výchově a rodičovství

Odesláním emailu mi dáváte souhlas k zasílání pravidelných emailů s programem a novými články v blogu empatického rodičovství.