„Komunikace je nejsilnějším faktorem 

ovlivňujícím zdraví člověka 

a jeho vztah k ostatním lidem.“

  V. Satirová

 

Zážitkové semináře

Dvě hodinky nad vašimi výchovnými a rodinnými situacemi, které si donesete. Skrze modelové rozhovory správné emoční konfrontace si zkusíte empatickou komunikaci, řešení konfliktů, vyjádření požadavku tak, aby jste odcházely z konfliktu s pocitem smíření a domluvy, kompromisu bez nutnosti polykat emoce. 

Představíme si metody rodinných konstelacích, které odhalí hlubší, často neuvědomované, vztahové souvislosti na úrovní emocí, očekávání a potřeb.Když se láska nedaří, opakující se tragické  osudy v rodině, pocity zlosti, vyčerpání, odcizení. 

Témata přednášek s besedou empatické výchovy

které se mohou konat také ve Vaší organizaci Praha - Dobříš - Příbram

Mapa laskavé a důsledné výchovy

Jak nepovolit, a přesto mít pocit, že děláte správně? Pojďte propojit důslednost s laskavostí a s respektem k dětským potřebám lásky, pocitu sounáležitosti ale současně také řádu a pevné opory. Buďme dětem oporou a parťákem zároveň.

Konflikty jsou běžnou součástí našeho života, skrze ty vyřešené se vztah prohlubuje. Pojďme je řešit efektivně, s nadhledem a respektem ke všem zúčastněným.

Vzteká se, mlátí věcmi?  Snaží se uhodit i vás? Pojďte odhalit příčiny vzteku dětí, jak mu předcházet a jak s ním efektivně pracovat? 

Vzdor, vztek, křik...  Jak výbuchům předcházet?  Nevíte, proč se vzteká, máte pocit, že se vzteká naschvál? Seznámíte se s tím, jak batole vnímá svět, vztahy, co potřebuje. Jak potřeby batolete naplnit a nerozmazlit. 

Děti se proti pravidlům bouří, nerespektují je, přesto vedení potřebují. Jak se postavit k výchově tak, aby jste si zachovali autoritu a nebyli za despotu? 

Již čtrnáct let se věnuji nošení miminka v šátku. Ráda podpořím během prvních pokusů o uvázání miminka do šátku také Vás.

Malému jsou 2 roky, 3 roky. Chystáte se do zaměstnání a chcete dát dítko do MŠ či do miniškoličky? Jak mu ale usnadnit přechod z domácího prostředí do prostředí MŠ? Jak se na přechod připravit. Je dítě připravené na odloučení? 

Výchova je o vztahu, ne o poslušnosti

Hrne se na vás příval informací, které se vám snaží radit, jak vychovávat vaše vlastní dítě? Který výchovný styl vzít za svůj a na co si dát při jeho studiu pozor? 

Máte pocit, že máte málo mléka, bolestivé kojení...  Vysvětlím vám techniku  a mechanismus kojení, proč se miminko vzteká, usíná, odtrhuje se během kojení.

Novinky na blogu průvodce rodičovstvím

Jak nezabloudit v nabídce výchovných stylů

Miminko roste. Měsíc střídá měsíc. Pomalu ale jistě se vkrádají otázky výchovy. Váš potomek začíná projevovat svůj…

Celý článek

Jak sladit výchovu batolete a novorozence

Dotaz maminky s 25 měsíčním batolátkem a novorozencem, jak sladit výchovu dětí, aby byli obě spokojené a…

Celý článek
Laskavost ruku v ruce s důsledností

Co dělat, když děti přebírají od kamarádů nevhodná slova

Jeden z dotazů ohledně výchovy předškoláčků mi přišel velice podnětný a  myslím si, že jej řeší spousta rodičů…

Celý článek