„Komunikace je nejsilnějším faktorem 

ovlivňujícím zdraví člověka 

a jeho vztah k ostatním lidem.“

  V. Satirová

Semináře empatické výchovy Jaro 2019

NOVĚ každý čtvrtek v Praze 4 Krč  individuální poradenství, semináře a kurzy. Budu zde konat pravidelná setkání nad tématy důsledné, avšak empatické výchovy. Těším se na setkání s Vámi Katka N.

 

Zážitková setkání empatického rodičovství 

kurz efektivní rodinné komunikace

Jak pěstovat rodinné vztahy, aby vztek a bolavé emoce nenarušily rodinnou pohodu a pocit sounáležitosti.  Povíme si, ukážeme, a zkusíme si, jak vyladit komunikaci, aby byl život i po hádce poklidný  jak v pohádce. 

rodinné konstelace jako cesta uzdravení rodových kořenů

Za naším jednáním stojí často nevědomé emoce, motivy a očekávání. Pokud si je uvědomíme, můžeme jednat konstruktivně a svobodně. Objevíme skrytou dynamiku rodinného systému, konfliktu ale i vlastního uvažování. 

praktický kurz, kde získáte jistotu při vázání miminka do šátku

14 let se věnuji nošení dětí v šátku, odnosila jsem své dvě děti a pomohu v začátcích šátkování také vám. Pomohu vám sladit šátek, miminko a techniku vázání. Povím vám vše potřebné, vyzkoušíte si úvazy na panence a pak navážete miminko do šátku.

Semináře empatické a důsledné výchovy

   „Lepší zapálit svíčku, než-li lamentovat nad tmou.“  

Jiřina Prekopová

Mapa laskavé a důsledné výchovy

Projdeme se projít po mapě důsledné, avšak laskavé výchovy. Budeme hledat cesty, jak  ve výchově nepovolit, a přesto si udržet autoritu dětí.  Pojďte propojit důslednost s laskavostí a s respektem k dětským potřebám lásky, pocitu sounáležitosti ale i řádu a pevné opory. 

Děti se proti pravidlům bouří, ale přesto vedení potřebují, již z pohledu vývojové psychologie. Jak se postavit k výchově  s respektem a láskou za zachování důslednosti, řádu a hranic, bez trestů z afektu. Jak být dětem oporou i parťákem a přitom ho vychovat k zodpovědnosti.

Jak zabavit děti na MD, co potřebují a jak utrhnout pár minut také pro sebe. Co když si dítko samo nezahraje, sourozenci se při hře hádají, kdy je dítě zralé do kolektivu.

 Semináře o výchově jsou fajn, ale vždy s rodiči sklouzneme k jedinému tématu - jak se domluvit s partnerem, s rodiči klidu a s nadhledem . Konflikty jsou běžnou součástí našeho života. Skrze ty vyřešené vzájemný vztah vzkvétá. 

Vzdor, vztek, křik...  Jak výbuchům předcházet?  Nevíte, proč se vzteká, máte pocit, že se vzteká naschvál? Seznámíte se s tím, jak batole vnímá svět, vztahy, co potřebuje. Jak potřeby batolete naplnit a nerozmazlit. 

Uvažujete přihlásit batole do MŠ? Nejste si jisti, zda to bude vhodný krok, zda je na MŠ připravené? Povíme si, jak najít zlatou střední cestu ku spokojenosti dítěte i vaší.

Výchova je o vztahu, ne o poslušnosti

Tápete nad spoustou výchovných přístupů? Jak si z každého vyzobat to nejlepší, uchovat si jistotu při výchově a současně jednat v souladu s potřebami dítěte jistoty a bezpečí plynoucí z řádu a laskavé autority rodičů. 

Vzteká se, mlátí věcmi?  Snaží se uhodit i vás? Pojďte odhalit příčiny vzteku dětí, jak mu předcházet a jak ho nepotlačovat ale uvolnit a kultivovat, protože spolykaná zlost trápí tělíčko a nezkrocené emoce zase vztahy.

 

 Průvodce empatické výchovy ke stažení

Novinky na blogu průvodce rodičovstvím