Aktuální besedy o empatické výchově 2018

výchova a rodinné vztahy s nadhledem 

Workshopy empatické komunikace a výchovy

Pravidelné workshopy empatické komunikace v Baby Officu, Praha 4 Krč již od září

Terapie pevným objetím  je určena pro osudově spjaté lidi. Pomáhá k  uvolnění emocí ve vztahu rodič dítě, i v dospělém věku, v partnerském vztahu. Pročistí-li se emoce, pozitivně ovlivníte své jednání, prožívání, ale i výkon. 

Dvě hodinky nad vašimi výchovnými a rodinnými situacemi, které si donesete. Skrze modelové rozhovory správné emoční konfrontace si zkusíte empatickou komunikaci, řešení konfliktů, vyjádření požadavku tak, aby jste odcházely z konfliktu s pocitem smíření a domluvy, kompromisu bez nutnosti polykat emoce. Modelové situace budeme dávat do kontextu rodinné situace každého aktéra. 

O svatebním obřadu pouští rodiče děti do života. Dávají jim důvěru a oporu. Někdy však jsou se svými potomky emocionálně spjati natolik, že nemohou být volné pro své děti, pro partnera. Láska se nedaří. Cítí vyčerpání, zlost, které nerozumí. Časté konflikty. Opakující se tragické osudy z generace na generaci. Představíme si metody rodinných konstelacích jako práci s emocemi, očekáváními a potřebami. Podpora porozumění, změny postojů, zvědomění.

Témata besed empatické výchovy

Mapa laskavé a důsledné výchovy

Jak nepovolit, a přesto mít pocit, že děláte správně? Pojďte propojit důslednost s laskavostí a respektem k potřebám dítěte jak lásky a sounáležitosti, tak řádu a pevné opory rodičů. Staňte se dětem oporou a parťákem zároveň.

Vzdor, vztek, křik...  Jak výbuchům předcházet?  Nevíte, proč se vzteká, máte pocit, že se vzteká naschvál? Seznámíte se s tím, jak batole vnímá svět, vztahy, co potřebuje. Jak potřeby naplnit a nerozmazlit. 

Malému jsou 2 roky, 3 roky. Chystáte se do zaměstnání a chcete dát dítko do MŠ či do miniškoličky? Jak mu ale usnadnit přechod z domácího prostředí do prostředí MŠ? Jak se na přechod připravit, je dítě připravené na odloučení? 

Konflikty jsou běžnou součástí našeho života, skrze ty vyřešené se vztah prohlubuje. Pojďme je řešit efektivně, s nadhledem a respektem ke všem zúčastněným.

Pozornost

Děti se proti pravidlům bouří, neposlouchají. Ale vedení potřebují.  Jak se tedy postavit k výchovným situacím, aby jste si zachovali autoritu a nebyli za despotu? 

Motivace

Vzteká se, mlátí věcmi?  Snaží se uhodit i vás? Pojďte odhalit příčiny vzteku dětí, jak mu předcházet a jak s ním efektivně pracovat? 

Emoční inteligence

 

Nad tématy empatické výchovy

se můžeme pozastavit také ve Vaší organizaci

 Chtěli by jste uspořádat semináře empatické výchovy ve Vaší organizaci?

MC, RC, MŠ a nebo na ZŠ,  délka semináře 2 hodiny

lektorné 500 Kč/ hodinu + náklady na cestu

účastníci obdrží tištěnou prezentaci

semináře tematicky vyhovují požadavkům projektům primární prevence MPSV zaměřené na rodinu

 

 

Chci dostávat novinky o výchově a rodičovství

Odesláním emailu mi dáváte souhlas k zasílání pravidelných emailů s programem a novými články v blogu empatického rodičovství.